Доступність посилання

ТОП новини

Депутати БЮТ критикують українську версію Euronews


Троє народних депутатів із фракції «БЮТ-Батьківщина» висловили «серйозну тривогу за редакційну незалежність» української версії європейського новинного телеканалу Euronews, мовиться в їхньому листі до компанії-власника і виробника каналу SOCEMIE, який оприлюднено в суботу на сайті партії «Батьківщина».

Депутати Андрій Шевченко, Олександр Абдуллін та Віктор Уколов вважають, що в перший день цілодобової роботи української версії стався «скандал», бо висвітлення подій 24 серпня, в день 20-ліття незалежності України, в українській версії «виглядало політично заангажованим в інтересах влади», і «порівняння текстів англійської та української версій засвідчує політичне забарвлення української версії».

Депутати пишуть, що українська редакція Euronews у цих повідомленнях «оминула згадку про політичний судовий процес над лідером опозиції Юлією Тимошенко та її арешт», «суттєво занизила кількість учасників акцій протесту проти Президента Януковича» і «приховала факт заборони владою мирних зібрань громадян у Києві та інших містах України у День незалежності».

Автори листа заявляють, що українську редакцію Euronews сформувала Національна телекомпанія України, яка «суворо контролюється в інформаційній політиці командою Президента Януковича», і вважають за неприйнятне, щоб «ця ганебна практика була перенесена з державного телебачення України на українську версію Euronews».

На телеканалі Euronews готується спільний для всіх мовних редакцій відеоряд, але звуковий супровід ці редакції підбирають самостійно. Раніше, зокрема, звертали увагу на значні відмінності текстів деяких репортажів у версіях європейських та російської редакцій, і в провладній політичній заангажованості звинувачували російську версію.
XS
SM
MD
LG