Доступність посилання

ТОП новини

Лівійські повстанці не збираються депортувати засудженого за Локербі


Влада лівійських повстанців заявила в неділю, що не депортуватиме лівійця, засудженого надовіку за причетність до вибуху в американському пасажирському літаку над шотландським містечком Локербі 1988 року, якого потім звільнили як невиліковно хворого і який досі живий.

Як сказав міністр юстиції в уряді Національної перехідної ради Мохаммед аль-Аллаґі, нещодавній запит від американських сенаторів безпідставний, бо Абдельбассет Алі аль-Меґрахі вже побував під судом, був засуджений і отримав вирок.

У понеділок група сенаторів США звернулася до влади лівійських повстанців із проханням забезпечити повну відповідальність лівійця, визнаного винним в участі в улаштуванні вибуху в літаку рейсу 103 американської компанії Pan American над шотландським містечком Локербі 1988 року, внаслідок якого в літаку й на землі загинули загалом 270 людей, головно американців.

2001 року Абдельбассета Алі аль-Меґрахі, якого Лівія видала до суду, засудили за правом Шотландії на довічне ув’язнення з можливістю дострокового звільнення не раніш як через 20 років. Але 2009-го юстиція Шотландії, яка має окрему від решти Великої Британії правову систему, звільнила його «з гуманних міркувань»: лікарі посвідчили, що засудженому, який мав рак простати в невиліковній стадії, лишилося жити менш як три місяці. Абдельбассет аль-Меґрахі повернувся до Лівії, де тодішня влада Муаммара аль-Каддафі влаштувала йому урочисту зустріч, і живе там досі.
XS
SM
MD
LG