Доступність посилання

ТОП новини

Києво-Могилянська академія подала в суд на Міністерство освіти


Києво-Могилянська академія позивається до Міністерства освіти та науки, молоді та спорту України.

Як повідомив у суботу на своєму інтернет-блозі ректор «Могилянки» Сергій Квіт, причина позову – несправедливий, на його думку, розподіл місць державного замовлення. За словами ректора, процес держзамовлення на 2011-12 рік є дискримінаційним, непрозорим та непрофесійним. Політику міністра Дмитра Табачника Сергій Квіт називає близькою до корупції.

«Дуже часто держава замовляє підготовку фахівців в університетах, де відверто нижча якість. Жодних об’єктивних критеріїв не висувається. Розподіл держзамовлення відбувається не прозоро», – каже Сергій Квіт.

Києво-Могилянська академія просить суд зобов’язати Міністерство освіти та науки, молоді та спорту встановити обсяги держзамовлення на підготовку фахівців на рівні минулорічних, а також законодавчо закріпити критерії і порядок розміщення між вищими навчальними закладами обсягів держзамовлення.

Інтереси університету у суді представляє адвокатська фірма, в якій працюють викладачі й випускники «Могилянки».

Міністерство освіти поки не прокоментувало позовну заяву. Однак міністр освіти Дмитро Табачник напередодні звинувачення відкинув.

«Розміщення державного замовлення здійснювалось з урахуванням пропозицій кожного вищого навчального закладу. Працювали єдині узагальнені підходи, а не якісь особистісні, як дехто намагався подати», – зазначив міністр.

Скандал довкола державного замовлення в Києво-Могилянська академії та деяких інших вищих навчальних закладах (КПІ, Острозька Академія) спалахнув у липні цього року.

Тоді ректор НаУКМА Сергій Квіт повідомив, що міністерство цього року позбавило університет держзамовлення з кількох напрямків підготовки магістрів, зокрема, із філософії, журналістики та соціальної роботи. Також наполовину скоротили держзамовлення для бакалаврів із права та економіки.
XS
SM
MD
LG