Доступність посилання

ТОП новини

Водій Луценка став міліціонером законно – свідки


Київ – Колишнього водія Юрія Луценка Леоніда Приступлюка влаштували на роботу в міліцію без порушення законодавства. Про це сьогодні на судовому засіданні у справі колишнього міністра внутрішніх справ заявили свідки – працівники кадрового управління МВС. На думку самого Юрія Луценка та його адвокатів, це є свідченням того, що справа сфабрикована. Утім, сторона обвинувачення цієї точки зору не поділяє.

Сьогодні у Печерському суді столиці заслухали свідків у справі екс-міністра внутрішніх справ Юрія Луценка – працівників кадрового управління МВС Сергія Шумила та Юрія Кошеця. Вони оформляли на роботу в міліцію Леоніда Приступлюка, який був водієм Юрія Луценка.

Прокуратура стверджує, що Юрій Луценко влаштував свого водія на роботу в МВС із порушенням закону. Проте обидва допитані в суді свідки заявили, що Леонід Приступлюк був прийнятий на роботу в МВС без порушення законодавства.

Слідчі приписали Луценкові «чистку»?

Працівники прокуратури наголошували, що Леоніду Приступлюку при оформленні на роботу було 47 років, тоді як законом передбачено, що в міліцію на роботу беруть чоловіків до 45 років. У відповідь свідки зазначили, що в законодавстві «прямої заборони брати на службу особу в 47 років немає», а натомість є багато випадків, коли працюють люди ще старшого віку.

Також свідок Юрій Кошець зазначив, що кожен новопризначений міністр «приводить із собою на роботу людей, яким довіряє». За його словами, це загальноприйнята практика.

Адвокати зазначили, що в досудових показах свідків міститься одна й та сама фраза про те, що Луценко, очоливши МВС, влаштував чистку. На це вони відповіли, що такого не казали і очевидно їхні слідчі неправильно зрозуміли. Адвокат Олексій Баганець вважає, що слідчі зробили це навмисно, бо «саме після другого-третього допиту з’являлися в показах свідків такі дані».

Екс-міністра знову обстежать медики

Під час перерви в судовому засіданні перебіг процесу для Радіо Свобода прокоментував сам Юрій Луценко.

«По-перше, при прийомі Приступлюка на роботу в органи внутрішніх справ не було порушено жодних нормативів або законів. По-друге, при присвоєнні йому звання «капітан» також порушень не було. Як при цьому можна казати, що я, «усвідомлюючи злочинний характер», підписав наказ, який базується на цілком законному рішенні кадрової служби?! Мені здається, що мій висновок дуже простий: справа продовжує тріщати по швах», – вважає Юрій Луценко.

Натомість, сторона обвинувачення зазначає, що свідки підтвердили свої попередні покази. Що ж до того, чи було порушення закону, то остаточну оцінку даватиме суд.

«Луценку не інкримінується порушення якогось встановленого порядку призначення, – зазначає обвинувачувач Євген Зінченко. – Йому інкримінують те, що водій був призначений на відповідну посаду, а на цій посаді не працював. І отримував зовсім іншу зарплату, ніж ту, яку він мав би отримувати. Оцінка доказів здійснюється судом – і не окремо кожного, а в сукупності з усіма матеріалами справи».

Наступне судове засідання у справі відбудеться 19 вересня. До того часу буде проведено медичне обстеження Юрія Луценка, який, за даними захисту, постійно скаржиться на біль, під час голодування втратив 26 кілограмів і вже впродовж 3 місяців не набирає ваги.
  • Зображення 16x9

    Дмитро Шурхало

    Співпрацюю з Радіо Свобода, був кореcпондентом і редактором (2008–2017), зараз веду програму «Історична Свобода». Спеціалізуюсь на політиці та історії. Народився в 1976 році у Сумах. Закінчив факультет журналістики Львівського університету імені Івана Франка. Працював у газетах «Пост-Поступ», «Київські відомості», «Вечірні вісті», журналі «Власть дєнєг». Автор книжок «Українська якбитологія», «Міфи Другої світової війни» та «Скоропадський, Маннергейм, Врангель: кавалеристи-державники».

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG