Доступність посилання

ТОП новини
17 Грудень 2018, Київ 09:08

Французи першими відновили роботу посольства в Тріполі


Знищений танк, Тріполі, 29 серпня 2011 року

Прага – У столиці Лівії Тріполі у понеділок відновило роботу посольство Франції, яке залишалося закритим від 26 лютого. Тим часом у Лівії все ще неспокійно: бої тривають у різних регіонах, від заходу до сходу. Особливо запеклі бо очікуються за рідне місто скинутого диктатора Муаммара Каддафі – Сірт. Місце перебування самого Каддафі поки що невідоме. Глава Національної перехідної ради Лівії заявив у понеділок, що нова влада ще потребує підтримки сил НАТО. Міжнародні організації почали розслідувати масштаби жертв режиму Каддафі.

Сірт, що майже за 400 кілометрів на схід від Тріполі, став одним із головних опорних пунктів сил Муаммара Каддафі. Повстанці – за 30 кілометрів від рідного міста диктатора. Сили міжнародної коаліції продовжують бомбардувати Сірт. Бої тривали у понеділок і на заході Лівії, особливо за місто Зувара поблизу кордону з Тунісом, яке дотепер утримували війська Каддафі.

Лівійські повстанці вважають, що усунутий від влади лідер Лівії Муаммар Каддафі й надалі становить небезпеку для країни та світової спільноти. Глава створеної повстанцями Національної перехідної ради Мустафа Абдель-Джаліл заявив у понеділок, що нова влада Лівії поки що потребує підтримки сил міжнародної коаліції.

Про місце перебування Каддафі й далі нічого невідомо. Повстанці повідомляють, що ведуть бої в різних регіонах країни. Міністр інформації в уряді Національної перехідної ради Махмуд Шаммам сказав на прес-конференції в Тріполі, що не дає коментарів щодо проблем безпеки: «Де Каддафі, де він може перебувати – ми не готові обговорювати це публічно».

Шаммам також заявив, що Національна перехідна рада бажає швидко об’єднати Лівію, але попередив, що переговори щодо цього не триватимуть безкінечно.

Міжнародні організації починають розслідувати масштаби злочинів режиму Каддафі

У понеділок у Тріполі знову відкрилося посольство Франції, яке не працювало ще з кінця лютого, з часу початку народного опору проти режиму полковника Каддафі. Очікують, що посол Франції Антуан Сіван прибуде до Тріполі з Бенгазі разом із керівництвом повстанців. Париж першим визнав законною Національну перехідну раду Лівії, а президент Ніколя Саркозі став одним із тих, хто забезпечив міжнародну підтримку борцям проти режиму Каддафі.

У Тріполі міжнародні правозахисники і журналісти вже почали розкривати свідчення жахливих злочинів режиму Каддафі проти його політичних супротивників. Представники опозиції заявили, що з падінням Тріполі визволено з в’язниць понад 10 тисяч в’язнів, але доля ще майже 50 тисяч залишається невідомою. Є побоювання, що тисячі людей були страчені або ж перебувають у підземних секретних в’язницях, де можуть також скоро померти, якщо їх не знайти та негайно не звільнити.

Разом із тим нова влада Лівії відмовляється видавати до США винуватця теракту в американському літаку над шотландським Локербі у 1988 році, коли загинуло 270 осіб. Цей терорист, лівієць Абдельбасет аль-Меґрахі, нині перебуває в лікарні Тріполі в коматозному стані, він хворий на рак. Після звільнення шотландською владою з довічного ув’язнення у 2009 році йому давали не більше трьох місяців життя. Речники Національної перехідної ради мотивують свою відмову і тим, зокрема, що Абдельбасет аль-Меґрахі вже був раз засуджений.
  • 16x9 Image

    Василь Зілгалов

    Із Радіо Свобода співпрацюю з 1989 року. Переїхав з Мюнхена до Праги у березні 1995 року. Народився в сталінській Україні. Троє з родини загинули від голоду у 1932-33 роках. Мати ледве уціліла в 1933-му. Батько пройшов Колиму але система все ж знищила його. Окрім батька, тоталітаризм згубив чотирьох моїх дядьків. Закінчив історичний факультет. Викладав методологію історії. Підготував дві дисертації. Чимало написав. Журналістом став з 1969 року, після вторгнення радянських військ до Праги. Опублікував роботи з історії політичної публіцистики, книги з історії українських міст, дослідження про Василя Пачовського, з історії української еміграції.

Ваша думка

Показати коментарі

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
Загрузка...

Recommended

XS
SM
MD
LG