Доступність посилання

ТОП новини

Далай-лама підписав листа на захист Тимошенко


Низка впливових людей світу, серед яких – Далай-лама та Вацлав Гавел, висловили занепокоєння з приводу останніх подій в Україні. Про це йдеться у статті під назвою «Україна втрачає свій шлях», опублікованій на сайті Project Syndicate, повідомляє «Українська правда».

Зокрема, підписанти вважають, що ЄС «має вимагати від української влади, щоб Юлію Тимошенко та інших лідерів опозиції випустили під заставу, щоб вони могли більш активно захищати себе в суді».

Автори статті стверджують, що більшість на Заході вважає процес над Тимошенко політичним і що принцип верховенства права у ньому ігнорується.

Підписанти звернули увагу на низку, на їхню думку, проблем в Україні, а саме – консолідацію влади в руках Президента, «повальну корупцію», зростання впливу силових структур, переслідування опозиційних партій та незалежних ЗМІ, а також послаблення громадянського суспільства.

Загалом, на думку підписантів, основні принципи демократичного суспільства, такі, як свобода слова і свобода зібрань, все частіше зазнають утисків в Україні.

Окрім Далай-лами та Вацлава Гавела, лист підписали, зокрема, філософ та есеїст Андре Ґлюксман, міністр закордонних справ Чехії Карел Шварценберг, почесний архієпископ Кейптауна і лауреат Нобелівської премії миру Десмонд Туту, колишній президент ФРН Ріхард фон Вайцзеккер, а також голова російської партії «Яблуко» Григорій Явлінський. Усі підписанти є членами ініціативи Shared Concern Initiative.

Цю статтю вже публікувала за підписом Гавела російська газета The Moscow Times, але потім, як виглядає, зняла її зі свого сайту.

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG