Доступність посилання

ТОП новини

Ізраїль не вибачиться за загибель учасників «флотилії свободи» – Нетаньягу


Прем’єр-міністр Ізраїлю Біньямін Нетаньягу заявив у неділю, що його країна не мусить вибачатися за загибель минулого року 9 громадян Туреччини під час протистояння навколо групи суден, так званої «флотилії свободи», яка намагалася прорвати морську блокаду Смуги Гази, що її тримає Ізраїль.

Виступаючи на засіданні уряду з першими своїми коментарями в цій справі за весь час від травня минулого року, коли стався інцидент, Нетаньягу заявив, що Ізраїль захищав «своїх цивільних мешканців, своїх дітей, свої міста й селища».

При цьому він висловив жаль через загибель турецьких громадян і висловив сподівання, що відносини з Туреччиною вдасться залагодити.

Туреччина вимагає від Ізраїлю вибачень за загибель своїх громадян і зняття блокади Смуги Гази. Міністр закордонних справ Туреччини Ахмет Давутоглу заявив у суботу, що його країна не визнає цієї блокади і має намір оскаржити її в Міжнародному суді.

Напередодні, в п’ятницю, Туреччина через небажання Ізраїлю вибачатися видворила ізраїльського посла з Анкари і оголосила про зупинення військової співпраці з Ізраїлем; ООН, а також США висловили жаль через цю дипломатичну суперечку і закликали сторони до примирення.

Оприлюднений того дня звіт ООН про ті події дійшов висновку, що Ізраїль вдався до «надмірної» сили, зупиняючи флотилію, яка всупереч забороні прямувала до берегів Смуги Гази, але саму блокаду Ізраїлем цієї частини палестинських територій визнав за законну.

Наприкінці травня минулого року Ізраїль перепинив так звану «флотилію свободи», яку значною мірою спорядила Туреччина і яка офіційно мала доставити до Смуги Гази гуманітарну допомогу. Учасники конвою відмовилися розвантажити її в ізраїльському порту для перевірки і передачі палестинцям і продовжили прямувати просто до берегів Смуги Гази всупереч попередженням. У перебігу операції затримання загинули 9 пропалестинських активістів, громадян Туреччини (один із них мав також громадянство США). Ізраїль заявив, що його десантники діяли в межах необхідної оборони.

Ізраїль наполягає, що блокада Смуги Гази необхідна, щоб не допустити потрапляння зброї до рук радикального антиізраїльського руху «Хамас», і попереджає, що не має наміру знімати її, та наполягає на доставці гуманітарних вантажів через територію Ізраїлю для контролю їхнього вмісту.

В Ізраїлі вже багато разів висловлювали жаль із приводу загибелі активістів у тому інциденті, але заявляли, що не мають наміру вибачатися.

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG