Доступність посилання

ТОП новини
18 Січень 2019, Київ 20:51

США: загроза нового теракту


Офіцери Нью-йоркської поліції (NYPD) перевіряють сумки на Центральному вокзалі в Нью-Йорку, 9 вересня 2011 року

Нью-Йорк – У Сполучених Штатах із наближенням 10-ї річниці знищення ісламськими терористами хмарочосів Світового торговельного центру у Нью-Йорку служби безпеки оприлюднили отриману ними «достовірну», як вони наголошують, інформацію про планування нового теракту. У Нью-Йорку і Вашингтоні оголосили стан підвищеної тривоги.

Інформація походить від Міністерства внутрішньої безпеки у Вашингтоні. У повідомленні говориться, що отримано «конкретну, достовірну, але не підтверджену інформацію про загрозу» нових можливих терактів у неділю 11 вересня.

Білий дім підтвердив, що президент Барак Обама наказав посилити заходи безпеки. У Нью-Йорку мер міста Майкл Блумберг вважає загрозу настільки реальною, що увечері попри пізній час скликав прес-конференцію за участю начальника поліції Реймонда Келлі.

За словами Блумберга, міська поліція «розгортає додаткові ресурси». «Деякі з них ви помітите, деякі – ні», – зауважив мер міста.

«Із наближенням 10-ї річниці терактів 11 вересня проголошено бойову тривогу для департаменту поліції Нью-Йорка, Федерального бюро розслідувань і для всіх розвідувальних служб, оскільки нам відомо, що терористи вважають річницю підходящим приводом для нової атаки. На цей момент загрозу не підтверджено, і я хотів би це підкреслити. Вона достовірна, але ще не підтверджена», – заявив Майкл Блумберг.

Уряд таємниці з цього не робить, навпаки, повідомляють про загрозу відкрито й докладно. Начальник поліції Реймонд Келлі сказав, що додаткові заходи безпеки включають патрульні пости, перевірки автомобілів на в’їздах до тунелів і мостів, догляд валіз і торб на входах до метро. Бомбу також шукатимуть по гаражах.

«Не дозволимо терористам залякати нас»

Мер Майкл Блумберг наголосив: «Найкращий засіб дій, коли маємо до діла з терористами – не дозволяти їм залякати нас». За його словами, він сам, наприклад, як завжди, їхатиме до праці на метро.

Між тим, федеральна служба у Вашингтоні повідомила, що потенційний теракт включає можливість застосування автівки з бомбою.

Джерел інформації декілька. По-перше, плани терактів знайдено у комп’ютері Усами бін Ладена, захопленого під час десанту американських командос до його обійстя у Пакистані. По-друге, як повідомляють, перехоплено близько ста обмінів комп’ютерними посланнями на тему теракту. Про інші джерела не повідомляють, але нині шукають трьох підозрюваних. Один із них – американський громадянин, який минулого місяця повернувся додому з Афганістану.

Ваша думка

Показати коментарі

В ІНШИХ ЗМІ

Загрузка...
Loading...
XS
SM
MD
LG