Доступність посилання

ТОП новини

МВФ, як і раніше, очікує від України підвищення тарифів на газ


Міжнародний валютний фонд, як і раніше, наполягає на підвищенні тарифів на газ для України для продовження фінансового співробітництва. Про це повідомив представник МВФ в Україні Макс Альєр.

«Що стосується питання ціни на газ, то цю умову було закладено в програму. Вона залишається дуже важливою», – сказав він.

За словами представника МВФ, реалізація такого кроку необхідна для скорочення видатків державного бюджету на підтримку НАК «Нафтогаз України».

Макс Альєр наголосив, що МВФ погоджується з необхідністю захисту малозабезпечених верств населення від підвищення цін на енергоносії, проте виступає проти субсидування громадян, яким під силу сплачувати за газ за вищими цінами. У зв’язку з цим він нагадав, що спочатку уряд зобов’язався підвищити тарифи на газ на 50% ще в квітні цього року, але в подальшому ці вимоги були пом’якшені.

Представник МВФ також заявив, що ситуація у відносинах з Україною не зводиться виключно до питання підвищення тарифів на газ. За його словами, фахівці МВФ продовжують дискусії з урядом із приводу параметрів держбюджету на 2012 рік. Макс Альєр повідомив, що в 2012 році очікується дефіцит бюджету в розмірі 2,5% ВВП, тоді як в поточному – 3,5%.

Раніше МВФ відклав візит своїх експертів в Україну до жовтня.

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG