Доступність посилання

ТОП новини

Прибуткове – приватизують, збиткове – лишають державі (огляд преси)


Київ – Україна продовжує й надалі роздавати стратегічні енергетичні підприємства, стверджує газета «Голос України». Видання інформує, що нині триває підготовка до приватизації ще одного ласого шматка – енергетичної компанії «Західенерго». Свого часу, як нагадує газета, у кожному регіоні, тільки-но починали розробку нового вугільного басейну, тут же будували теплові електростанції. І ось зараз прибуткове «Західенерго» хочуть приватизувати, тоді як збиткові шахти залишити державі. Себто прибутки попливуть у кишені багатіїв, а збитки компенсуватиме держбюджет. Газетярі вважають, що «Західвугілля» й енергетична компанія мають працювати в одній команді. Бо інакше Західна Україна стане депресивною зоною, адже старі шахти нікому не потрібні, зазначає «Голос України».

За цілий рік розслідування СБУ не змогла пред’явити обвинувачення у справі про розголошення державної таємниці представниками «Тюрми на Лонцького», інформує газета «Україна молода». Колишній керівник галузевого архіву СБУ Володимир В’ятрович переконує читачів видання, що це спроба залякати істориків, які працюють з маловідомими фрагментами української історії. І намагання повернути суспільство у минулі часи, коли існувала заборона на вивчення документів, які розповідають про репресивну суть радянської системи. За рік роботи не виявлено нічого нового. Тому цю справу варто закрити і повернути всі матеріали у музей, наголошує експерт «України молодої» у статті «Таємниця ув’язнення».

Авторитарне суспільство, що ґрунтується на примусі фізичною силою й страхом, зі зневагою ставиться до компромісу як способу ухвалення рішень, констатує дописувач газети «День». Якщо компроміси у найважливіших питаннях стають неможливими, то суспільству загрожують хаос і розпад або перехід до тоталітаризму. Перехід від авторитарної субкультури до демократичної для тих співтовариств, які упродовж багатьох століть не знали демократії, потребує перехідного періоду. Про те, скільки він триватиме в Україні йдеться в матеріалі «Чи легко бути демократом?»

«УТ-1 і національна телерадіокомпанія неефективно використали майже 50 мільйонів гривень» – у статті під таким заголовком газета «Факти» знайомить читачів із результатами нещодавно оприлюдненої перевірки діяльності державних інформаційних структур Рахунковою палатою.
  • Зображення 16x9

    Ірина Біла

    На Радіо Свобода працюю з кінця 1990-х. Закінчила Київський університет культури і мистецтв – інформаційна, бібліотечна та архівна справа.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG