Доступність посилання

ТОП новини

Україна може подвоїти темпи економічного зростання – Ослунд


Україна, чиє економічне зростання становить сьогодні 4 відсотки, може подвоїти темпи зростання і наздогнати Туреччину, чий показник становить сьогодні 9 відсотків, заявив старший партнер Інституту Міжнародної економіки Петерсона (Нью-Йорк), один із провідних світових фахівців із української економіки Андерс Ослунд.

«В Україні великий потенціал, але він недовикористаний», – сказав він під час дискусії про перспективи розвитку Туреччини й Україні на восьмій Ялтинській щорічній зустрічі «Україна і світ: спільні виклики, спільне майбутнє».

Ключовою подією, яка сприятиме збільшенню темпів економічного зростання України, Ослунд назвав укладення угоди про глибоку та всеосяжну зону вільної торгівлі між Україною та Європейським Союзом. Свідченням тому є досвід Туреччини.

«Турецьке економічне зростання розпочалося тоді, коли вона вступила в торгово-економічний союз із ЄС у 1996 році. Тому для України дуже важливо отримати договір про зону вільної торгівлі з Євросоюзом. І це те, над чим сьогодні необхідно працювати і Європі, й Україні», – сказав експерт.

Однак торгівля, за словами Андерса Ослунда – це лише один із драйверів зростання. Іншим, не менш важливим, є освіта. «Вища освіта в Україні дуже слабка. У Туреччині її рівень набагато вищий. Україні необхідне відкриття університетів сучасного рівня, необхідна хороша програма видачі стипендій на освіту за кордоном. Якщо цього не буде, Україна не зможе використовувати свій потенціал у повному обсязі», – зауважив експерт.

А третій фактор, який сприятиме економічному зростанню в Україні – підвищення якості управління державою. «Більшість країн дуже швидко розвивалися тоді, коли поліпшили управління країною. Туреччина сьогодні на 56-му місці за рівнем корупції, Україна – на 134-му зі 178 країн світу. Це означає, що необхідна дерегуляція, потрібно очистити всю державну систему. Туреччина зробила величезні кроки в цьому напрямку», – сказав Ослунд.

Основні сподівання на економічне зростання в Україні експерт пов’язує з сільським господарством. «Нині цей сектор економіки зростає найшвидше. І я не бачу причин через які Україна не могла б досягти успіху в сільському господарстві», – зауважив Андерс Ослунд.
XS
SM
MD
LG