Доступність посилання

ТОП новини

МАК оприлюднив чергові дані розслідування катастрофи літака Як-42 в Росії


Під час розгону літака Як-42, що зазнав 7 вересня катастрофи в Росії під Ярославлем, злітною смугою літак не йшов на зліт, незважаючи на відповідне відхилення керма висоти, а потім і переведення двигунів у злітний режим; темп зростання швидкості істотно вповільнився, що можна пояснити виникненням додаткової гальмівної сили, мовиться в повідомленні, опублікованому в суботу на сайті Міждержавного авіаційного комітету країн СНД (МАК).

Літак врешті відірвався від землі вже через 400 метрів поза межами злітної смуги, зіткнувшись при цьому з антеною радіомаяка, і злетів на висоту 5–6 метрів, після чого різко нахилився ліворуч і впав на землю.

Тепер технічна комісія МАК перевіряє всі можливі версії появи додаткової гальмівної сили і причин, через які літак не зміг злетіти вчасно; зокрема, вже відправлені на дослідження елементи гальмівної системи, що збереглися.

У повідомленні МАК згадав і про численні «версії» причин аварії, які поширюються в засобах інформації з посиланнями на «експертів, наближених до розслідування», і заявив: єдина офіційна інформація про це є лише на сайті МАК, а посилання на будь-які інші джерела й публікація неофіційних матеріалів суперечать морально-етичним нормам, міжнародним і російським правилам розслідування авіаційних пригод.

У катастрофі від Ярославлем загинули 44 особи, у тому числі гравці і тренери ярославської хокейної команди «Локомотив», вижив лише один авіаінженер.
XS
SM
MD
LG