Доступність посилання

ТОП новини

Янукович Медведєву: питання співпраці в енергетиці потребує швидкого вирішення


У відносинах України та Росії накопичилися питання, що потребують швидкого вирішення, та найголовніше з них – співпраця в енергетичній сфері.

Про це Президент Віктор Янукович заявив під час зустрічі зі своїм російським колегою Дмитром Медведєвим у резиденції російського глави держави у селі Завидово Тверської області.

«Не приховую, що є певна тривога в енергетичному питання, але впевнений, що з урахуванням того, що нам вдалося зробити за останні півтора року – стабілізувати економічну співпрацю та багато іншого – ми і тут підійдемо правильно й конструктивно до вирішення питань», – сказав Янукович.

Він також зазначив, що не варто відкладати з проведенням міждержавної українсько-російської комісії під головуванням Президентів. Янукович запропонував, щоб таке засідання відбулося до проведення другого Українсько-російського форуму, який має пройти на рівні глав держав у Донецьку в жовтні 2011 року.

Дмитро Медведєв у свою чергу зазначив, що глави обох країн зібралися, щоб обговорити найскладніші питання двосторонньої співпраці. «Звичайно, є сенс обговорити найскладніші питання, включаючи енергетичну співпрацю», – сказав він.

Пізніше до переговорів Віктора Янукович і Дмитра Медведєва долучився прем’єр-міністр Росії Володимир Путін.

Раніше посол України в Росії Володимир Єльченко заявив, що в першу чергу глави держав на нинішній зустрічі розглянуть питання співробітництва у високотехнологічних сферах і газове співробітництво.

Москва пов’язує вирішення газової проблеми із приєднанням України до Митного союзу Росії, Білорусі і Казахстану або з отриманням контролю над українською газотранспортною системою.
XS
SM
MD
LG