Доступність посилання

ТОП новини

Ізраїль: визнання палестинської державності в ООН матиме «наслідки»


Міністр закордонних справ Ізраїлю Авіґдор Ліберман заявив у неділю, що в разі визнання в Організації Об’єднаних Націй палестинської державності настануть «серйозні наслідки».

Кожний схвальний жест щодо заявки палестинців на таке визнання, «без сумніву, викличе реакцію Ізраїлю», заявив він, виступаючи на Радіо Ізраїлю.

Напередодні, в суботу, представники Єгипту й Іспанії в своїх промовах на сесії Генеральної асамблеї ООН висловилися на підтримку заявки палестинців. Зокрема, міністр закордонних справ Іспанії Трінідад Хіменес заявила, що визнаний державний статус Палестини, на думку Іспанії, став би «стимулом для швидкого відновлення переговорів» про мирне вирішення близькосхідного конфлікту із Ізраїлем.

У п’ятницю президент Палестинської національної адміністрації Махмуд Аббас подав до ООН офіційну заявку з проханням прийняти Палестину до ООН як незалежну державу і потім звернувся по підтримку до Генеральної асамблеї ООН. Цю заявку Рада безпеки ООН має розглянути в понеділок.

Сполучені Штати Америки ще раніше заявили, що використають своє право вето як постійного члена Ради безпеки, якщо там розглядатимуть це питання. США, як і Ізраїль і ще чимало країн, вважають, що досягнення палестинської державності можливе тільки в результаті мирних переговорів із Ізраїлем.

Водночас Генеральна асамблея ООН, серед членів якої позиція палестинців має значну підтримку, може проголосувати за надання палестинцям статусу «спостерігача, держави-не члена ООН», таким чином теж побічно визнавши палестинську державність. Нині палестинське представництво в Генасамблеї має статус «спостерігача, недержавного утворення».

Палестинці вже односторонньо проголошували свою державність 1988 року, і відтоді її в тій чи іншій формі визнали понад 120 держав світу – понад дві третини членів ООН. Але сама Організація Об’єднаних Націй такого кроку досі не визнала, хоча рішення ООН передбачають створення палестинської держави поруч із Ізраїлем.

Тим часом у п’ятницю ж близькосхідний «квартет» посередників – ООН, ЄС, США і Росія – запропонував новий план, який закликає Ізраїль і палестинців зустрітися протягом місяця і розробити план поновлення нині перерваних мирних переговорів.

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG