Доступність посилання

ТОП новини

Бита російська карта Януковича і порятунок у Європі (європейська преса)


Прага – Західні експерти попереджають, що перспектива тривалого президентства в Росії Володимира Путіна може мати «складні» наслідки для України. Оглядачі також зауважують, що «російська політична карта» Президента Януковича виявилася минулої суботи битою у Кремлі і всякі подальші стосунки його з Дмитром Медведєвим позбавлені будь-якого сенсу. Низка повідомлень із головуючої в ЄС Польщі свідчить про реальність наближення України до Євросоюзу і підписання до кінця року угоди про зону вільної торгівлі з Брюсселем, яка навіть може вступити у дію відразу ж із січня 2012-го, не очікуючи ратифікації з 27-ма членами ЄС.

Впливова лондонська «Файненшел Таймз» наголошує, що з моменту приходу до влади у Кремлі в 2000 році Володимир Путін, у разі переобрання його надалі президентом, буде при владі в Росії, фактично, щонайменше чверть століття. Кореспонденти газети Чарльз Кловер і Кетрін Белтон, які були на з’їзді «Єдиної Росії» в Москві, попереджають: «Президентство Путіна може також мати складні наслідки для України. Ця колишня радянська республіка близька до підписання угоди з ЄС, яка нарешті наблизить її до європейської дороги, але пан Путін пробує втягувати Україну замість Європи у Митний союз з Росією».

Тетяна Івженко пише на сторінках московської «Нєзавісімой газети», що Янукович у суботу помилився у «газовій ставці» на Дмитра Медведєва і наводить думки експертів про те, що подальше спілкування Віктора Януковича з нинішнім президентом Росії позбавлене будь-якого сенсу, у зв’язку зі швидким переходом президентської влади в Росії до рук того ж Володимира Путіна. Тому, як вважають деякі аналітики, тепер єдиний реальний варіант для України та її ділових кіл – тісні стосунки з Європою, що може зменшити негативний ефект «газово-політичного» тиску Росії на Київ. Тут також наведені думки експертів про посилення ролі США у російсько-українських стосунках, особливо після повернення Путіна до Кремля у середині наступного року.

Польська «Жечпосполіта» стверджує устами своїх євродепутатів та інформацією з переговорів українських і брюссельських очільників наприкінці минулого тижня, що, окрім підписання Україною до кінця року угоди з ЄС про зону вільної торгівлі, ймовірний її вступ у дію вже від початку 2012 року, навіть попри наступну її ратифікацію всіма країнами-членами ЄС. Про це прямо сказав також один із учасників переговорів Брюсселя з Києвом, польський євродепутат Павел Залевський. Укладенням угоди з ЄС, як вважають деякі експерти з Варшави, Україна суттєво наблизиться до ЄС. Вони також вважають, що, можливо, й тому, що угода ЄС із Україною стає реальною, тандем Медведєва-Путіна минулої суботи не ставив Президенту України ультиматумів і гострих попереджень.
  • Зображення 16x9

    Василь Зілгалов

    Із Радіо Свобода співпрацюю з 1989 року. Переїхав з Мюнхена до Праги у березні 1995 року. Народився в сталінській Україні. Троє з родини загинули від голоду у 1932-33 роках. Мати ледве уціліла в 1933-му. Батько пройшов Колиму але система все ж знищила його. Окрім батька, тоталітаризм згубив чотирьох моїх дядьків. Закінчив історичний факультет. Викладав методологію історії. Підготував дві дисертації. Чимало написав. Журналістом став з 1969 року, після вторгнення радянських військ до Праги. Опублікував роботи з історії політичної публіцистики, книги з історії українських міст, дослідження про Василя Пачовського, з історії української еміграції.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG