Доступність посилання

ТОП новини

Європа намагається врятувати євро, греки погрожують новими страйками


Прага – 27 вересня в Афінах парламент голосуватиме за новий важкий податок на нерухомість. Попередження про небезпеку боргової кризи Греції для інших країн єврозони змушують європейських лідерів розробляти рятівний план, насамперед для банків. Для цього потрібно понад два трильйони євро. Але чимало європейських країн бояться гніву своїх платників податків. Греки ж погрожують новими масовими страйками.

Міжнародний валютний фонд каже, що його грошей не досить для порятунку євро і частини європейських банків. До понад 400 мільярдів євро МВФ потрібно ще понад півтора трильйона євро європейського Центрального банку. Але й тут важливе також розширення ролі Європейського фінансового фонду стабільності, який і має розпоряджатися згаданими головними рятівними коштами.

Європейські керівники кажуть, що рятівний план для євро має складатися з трьох частин: часткове визнання дефолту Греції; порятунок ослаблених цим європейських банків; збільшення поточного фонду порятунку єврозони.

Фінансовий комісар Євросоюзу Олі Рен заявив у понеділок, що європейські країни готові на збільшення Європейського фінансового фонду стабілізації за межі затверджених 21 липня 440 мільярдів євро.

Не всі парламенти країн ЄС готові схвалити рятівний план

Міністр фінансів Сінгапуру і голова грошово-кредитного та фінансового комітету МВФ Тарман Шанмугаратан каже з приводу нового рятівного плану євро, що «фінансова криза з епіцентром у Європі потребує, насамперед, схвалення угоди країн ЄС від 21 липня у парламентах та впровадження у життя».

«Досягнути угоди якомога швидше – дуже серйозний фактор, бо використання Європейського фінансового стабілізаційного фонду творчо (угода від 21 липня дозволяє це) є надзвичайно важливим інструментом у створенні захисних бар’єрів у межах Європи», – каже Шанмугаратан.

Але аналітики вважають, що такий план порятунку може бути відхилений країнами єврозони під час голосування у парламентах. Бо такий грандіозний план несе набагато більше ризиків для платників податків єврозони. МВФ не виключає втрати багатьох банків від цієї кризи в Європі, втрати ці можуть сягнути у цілому понад 300 мільярдів євро. Особливо важка ситуації для трьох французьких банків та одного італійського.

Греція запевняє, що йде шляхом боротьби з бюджетним дефіцитом. У вівторок парламент країни спробує ухвалити новий закон про податок на нерухомість, котрий є частиною плану урізання бюджету. Тим часом, суспільний гнів у Греції наростає, громадяни розлючені і перспективою нового податку, й іншими суворими заходами з економії бюджету.
  • Зображення 16x9

    Василь Зілгалов

    Із Радіо Свобода співпрацюю з 1989 року. Переїхав з Мюнхена до Праги у березні 1995 року. Народився в сталінській Україні. Троє з родини загинули від голоду у 1932-33 роках. Мати ледве уціліла в 1933-му. Батько пройшов Колиму але система все ж знищила його. Окрім батька, тоталітаризм згубив чотирьох моїх дядьків. Закінчив історичний факультет. Викладав методологію історії. Підготував дві дисертації. Чимало написав. Журналістом став з 1969 року, після вторгнення радянських військ до Праги. Опублікував роботи з історії політичної публіцистики, книги з історії українських міст, дослідження про Василя Пачовського, з історії української еміграції.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG