Доступність посилання

ТОП новини

Перед харківською міськрадою вимагають відновити мовлення телекомпанії «АТН»


Кілька десятків представників громадських і правозахисних організацій сьогодні вийшли із пікетом під стіни Харківської міської ради. Вони вимагають відновити мовлення телекомпанії «АТН», а також телеканалів «А/ТВК» та «Фора», які пов’язують із головою обласного осередку ВО «Батьківщина» Арсеном Аваковим, і які два тижні тому відключили від ефіру.

Як повідомив Радіо Свобода представник Харківської правозахисної групи Борис Захаров, позбавлення телекомпаній мовлення порушує цілу низку законів і прав.

«Це брутальний наступ на свободу слова в Україні. В цьому як завжди Харків попереду. Це порушення Конституції України, статті 34-ї, це порушення Європейської конвенції з прав людини, це порушення Закону про телебачення і радіомовлення. Я вважаю, що це безпрецедентний факт», – сказав Захаров.

Правозахисник висловив переконання, що конфлікт навколо позбавлення телекомпаній мовлення лежить суто у політичній площині. За його словами, Закон про телебачення і радіомовлення забороняє позбавляти мовлення телерадіокомпанії, що мають чинні ліцензії, і передбачає у разі виникнення господарських спорів їхнє вирішення в суді. Натомість у Харкові, як каже Захаров, канали не лише без попередження позбавили мовлення, а ще й помітний тиск на телекомпанії з боку чиновників, якими є працівники СЕС та ХОРТПЦ.

Сьогодні у Харкові перебуває делегація народних депутатів та медіа-експертів, які мають розібратися в ситуації із позбавленням мовлення телеканалів у Харкові. У складі делегації – експерти з Інституту медіа права, організацій «Стоп цензура» і «Репортери без кордонів», а також представники ОБСЄ та Євросоюзу. О першій половині дня вони зустрілися із журналістами телекомпанії «АТН», а потім – із міським головою Геннадієм Кернесом.

Зустріч медіа-експертів із Кернесом за ініціативою міського голови відбувалася за закритими дверима, утім журналісти теленовин «Харьковские известия», які є комунальною службою, були присутні на зустрічі. Як розповіла по завершенні розмови із міським головою журналіст телеканалу СТБ Наталя Соколенко, Геннадій Кернес намагався переконати медіа-експертів, що він до відключення телеканалів не причетний.

Ще раніше Кернес заявляв, що питання із позбавленням мовлення «АТН», «Фори» та «А/ТВК» – суто господарське, пов’язане із судовою тяганиною між їхніми власниками.

У ці хвилини у Харкові триває круглий стіл, присвячений обговоренню ситуації навколо телекомпаній.
XS
SM
MD
LG