Доступність посилання

ТОП новини

Помер колишній політв’язень Петро Рубан


На 72-му році життя у Києві помер колишній радянський політв’язень, митець, член Української Гельсінської групи з 1985 року та Організації українських націоналістів Петро Рубан. Про це повідомив член Української Гельсінської групи Василь Овсієнко.

Із 1959 року Петро Рубан кілька разів був засуджений до різних строків таборів, серед іншого, за «антирадянську агітацію та пропаганду» та «наклеп на радянський державний і суспільний лад».

Найбільш резонансною була «справа Рубана» 1976 року. Її було порушено після того, як він виготовив до 200-річчя США подарунок американському народові – дерев’яну книгу, на обкладинці якої зображено статую Свободи і зроблено напис «200 років».

Рубана звільнили у 1988 році і вислали з Радянського Союзу. Його прийняв президент США Рональд Рейґан.

Після повернення в Україну у 1996 році Петро Рубан був обраний заступником голови головного проводу Організації українських націоналістів в Україні.

Указом Президента України 2006 року Петро Рубан як член Української Гельсінської групи нагороджений орденом «За мужність» І ступеня.

Прощання з Петром Рубаном відбудеться о 9-й годині ранку 28 вересня біля моргу Жовтневої лікарні в Києві. Похорон буде того ж дня в Конотопі.

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG