Доступність посилання

ТОП новини

Дніпропетровська спілка журналістів заявляє, що влада тисне на неї руками КРУ


Дніпропетровськ – Дніпропетровська обласна організація Національної спілки журналістів України заявляє про тиск з боку влади. За словами керівника організації Світлани Зарайської, влада намагається впливати на журналістів фінансово – за допомогою КРУ, яке провело перевірку фінансово-господарських справ організації. У КРУ ж запевняють: у перевірці немає ніякої політики.

У Дніпропетровській обласній організації Національної спілки журналістів цьогорічний візит КРУ називають «добре продуманою акцією». За словами голови організації Світлани Зарайської, фахівці КРУ прийшли до спілки як до бюджетної організації і почали ревізувати увесь масив роботи за останні чотири роки, що, як зазначає Зарайська, суперечить чинному законодавству.

В організації зазначають: перевірка, за дивним збігом обставин, розпочалася одразу після звернення Національної спілки журналістів України і її голови Ігоря Лубченка до Президента з приводу обмеження свободи слова в Україні. Отож відвідини КРУ, кажуть журналісти, є спробою влади дискредитувати спілку і тиснути на неї.

«Прийшли з програмою повної перевірки фінансово-господарської діяльності. Це суперечить постанові Конституційного Суду: державні органи не повинні втручатись у діяльність творчих спілок і громадських організацій. Ми давали відповіді тільки на ті питання, які стосуються витрачання бюджетних коштів, але від нас вимагали переліку заходів, які ми проводимо. Це хіба не втручання в статутну діяльність? Перевірка виникла після листів Ігоря Лубченка до Президента про утиски свободи слова. Цієї перевірки у плані, як це вимагав Прем’єр-міністр, немає», – зазначила голова Дніпропетровської обласної організації НСЖУ Світлана Зарайська.

«Звичайні господарські справи»?

Між тим у контрольно-ревізійному управлінні Дніпропетровської області зазначають: у перевірці спілки немає ніякої політики. Однак дати детальніший коментар на запит Радіо Свобода поки відмовились, посилаючись на те, що контрольно-ревізійні заходи ще не завершені.

«На сьогодні ще триває перевірка, тобто контрольний захід триває, і ми не маємо змоги надати повну остаточну відповідь, тільки по завершенню контрольного заходу», – сказали Радіо Свобода у прес-службі КРУ в Дніпропетровській області.

Зараз, як стало відомо Радіо Свобода, перевірки КРУ проводить і в деяких інших організаціях Національної спілки журналістів. Однак не в усіх журналістських об’єднаннях говорять про політичну складову ревізій.

Запорізька обласна організація НСЖУ вже оскаржує висновки контрольно-ревізійної служби в суді, повідомив Радіо Свобода керівник Запорізької обласної організації спілки Микола Єфімов.

«У КРУ – планова перевірка, от вони й перевірили. У всіх ситуація приблизно така сама: і в Дніпропетровську, і в Запоріжжі, і в Криму. Тепер ми подали до суду, оскаржуємо висновки КРУ. Звичайні господарські справи. Це роблять усі інші підприємства в таких випадках. А чим це все закінчиться, я не знаю», – зазначив Микола Єфімов.

Наразі юристи радять Дніпропетровській обласній організації Національної спілки журналістів скаржитись на дії КРУ в прокуратуру і подавати позов до суду.
  • Зображення 16x9

    Юлія Рацибарська

    Журналістка-фрілансерка. Працюю кореспонденткою Радіо Свобода в Дніпрі з 2006 року. Народилась на Дніпропетровщині. Закінчила факультет систем і засобів масової комунікації Дніпровського національного університету – магістр журналістики. Писала для місцевих та загальноукраїнських газет і журналів, працювала новинкаркою та дикторкою на радіо, кореспонденткою та редакторкою сайту в інформагенції. Пишу, фотографую, надихаюсь історіями людей.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

XS
SM
MD
LG