Доступність посилання

ТОП новини

Хто допоможе Януковичу стати Соломоном? (Європейська преса)


Прага – Європейська преса вважає, що на саміті ЄС у Варшаві з проблем «Східного партнерства» Україна, навіть незважаючи на резонансну судову справу щодо Юлії Тимошенко, все ж стає «ближче до Євросоюзу». Журналістам напередодні стало відомо, що у підсумковій декларації саміту ЄС, котру мають ухвалити наприкінці дня у п’ятницю, буде визнано «європейські прагнення» країн «Східного партнерства», включно з Україною, і підтверджено наміри про укладення до кінця 2011 року угоди про асоціацію та зону вільної торгівлі ЄС із Україною. Поінформовані дипломати підтвердили, що керівництво ЄС досягнуло компромісу з Києвом щодо судової справи Тимошенко і буде уважно стежити за його виконанням владою Януковича, від чого буде залежати кінцева ратифікація угоди між Брюсселем та Києвом. Газети також розмірковують над тим, чи вдасться Віктору Януковичу знайти «соломонове рішення» у стосунках із ЄС та Росією і вийти з найменшими втратами із глухо кута щодо судової справи Юлії Тимошенко.

Польська «Ґазета Виборча» стверджує, що саміт ЄС у Варшаві підтвердив «наближення України до Європейського Союзу». Видання анонсує зранку в п’ятницю основні складові підсумкової декларації саміту ЄС у польській столиці, яка, за даними цього видання, міститиме: визнання «європейських прагнень» країн «Східного партнерства» – України, Білорусі, Молдови, Грузії Азербайджану та Вірменії, обіцянку скасування віз до ЄС громадянам цих країн, заяву про готовність створення єдиного економічного простору, засудження порушення прав у Білорусі. Тут також відзначено прогрес на переговорах ЄС із Україною і готовність Брюсселя укласти з Києвом до кінця року угоду про асоціацію та зону вільної торгівлі. Також повідомляється, з посиланням на дипломата ЄС, що керівництво Союзу досягнуло компромісу зі владою Януковича у справі Тимошенко і від його реалізації залежатиме процес ратифікації угоди України з Євросоюзом про зону вільної торгівлі. «Ґазета Виборча» також інформує про заяви представників української опозиції в кулуарах саміту ЄС, де лунали заклики не вірити Віктору Януковичу, який хоче використати стосунки з ЄС лише для своїх ігор із Росією. Зокрема, опозиційний депутат із Києва Володимир Ар’єв сказав, що не можна довіряти Віктору Януковичу, котрий розуміє лише мову сили і довершених фактів, і тому команда Януковича заслуговує не нагород за порушення демократії у вигляді поглиблення співпраці з ЄС, а заборони на в’їзд до ЄС та замороження рахунків членів його команди.

Міністр закордонних справ Польщі Радослав Сікорський в інтерв’ю польському варіанту «Ньюзвік» заявив: «Коли я пропонував проект «Східного партнерства» команді помаранчевих, то вона була абсолютно паралізована братовбивчою війною між прем’єром та президентом… А зараз влада у Києві налаштована однозначно проєвропейськи. Зміна влади також не призвела і до розриву стосунків цієї країни з ЄС». Сікорський також висловив упевненість у підписанні до кінця року угоди між ЄС та Україною, що, на його думку, «буде означати прийняття цією державою понад 60 відсотків норм європейського законодавства, досягнення змін у правовій культурі, чим прискориться фактична інтеграція України з Євросоюзом».

Чеська «Лідове новіни» інформує про те, що в Києві добігає кінця судовий процес над Юлією Тимошенко та про сумніви її прихильників щодо ймовірності «соломонового рішення» Президента Януковича у цій резонансній справі. Опозиція сумнівається у запропонованому Віктором Януковичем для парламенту проектові закону про скасування кримінального покарання за господарські порушення і використання тут лише грошових штрафів для відшкодування.Речники опозиції кажуть, що цей проект Януковича оминає, по суті, статтю щодо звинувачення Тимошенко та й проходження законопроекту у Верховній Раді може тривати від тижнів до місяців.

Разом з тим, австрійська «Дер Штандард» зауважила, що у п’ятницю відбулася розмова керівників ЄС, керівника Єврокомісії Жозе Мануеля Баррозу та голови Європейської ради Германа ван Ромпея з президентом Віктором Януковичем, де йшлося про розвиток стосунків ЄС із Україною. Невже Київ вибрав, у зв’язку зі справою Тимошенко, курс на протистояння з Європою,риторично запитує автор статті.
  • Зображення 16x9

    Василь Зілгалов

    Із Радіо Свобода співпрацюю з 1989 року. Переїхав з Мюнхена до Праги у березні 1995 року. Народився в сталінській Україні. Троє з родини загинули від голоду у 1932-33 роках. Мати ледве уціліла в 1933-му. Батько пройшов Колиму але система все ж знищила його. Окрім батька, тоталітаризм згубив чотирьох моїх дядьків. Закінчив історичний факультет. Викладав методологію історії. Підготував дві дисертації. Чимало написав. Журналістом став з 1969 року, після вторгнення радянських військ до Праги. Опублікував роботи з історії політичної публіцистики, книги з історії українських міст, дослідження про Василя Пачовського, з історії української еміграції.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG