Доступність посилання

ТОП новини
16 Грудень 2018, Київ 00:50

Лондонські банки не хочуть нового європейського податку


Лондон – Британський уряд, захищаючи інтереси лондонського Сіті, заперечує проти запровадження загальноєвропейського податку на фінансові трансакції. Єврокомісія каже, що, оподатковуючи трансакції лише на 0,1 відсотка від їх суми, отримувала б 57 мільярдів євро на рік.

У Лондоні, який є не просто європейським, а глобальним фінансовим центром, уже підрахували, що близько 80 відсотків загальноєвропейського податку платитиме насправді Сіті.

Президент Єврокомісії Жозе Мануель Баррозу сподівається переконати британців.

«Нам потрібні надходження. Або ми оподатковуємо фінансовий сектор, або робочу силу, або оподатковуємо споживання. Я вважаю корисним оподаткування деяких фінансових трансакцій, які досі не залучені. Замість того, щоб оподатковувати інші сектори економіки. А ще, і це дуже важливо, я вважаю, що Британія дуже підтримує єдиний ринок, і розуміє, якщо у нас не буде спільного податку на фінансові трансакції, то у нас будуть 27 різних зборів», – заявив Баррозу в інтерв’ю «Бі-Бі-Сі».

Переваги і недоліки спільного ринку

Британія справді підтримує єдиний ринок. Навіть налаштовані скептично щодо Євросоюзу британці визнають, що торговельно-економічні зв’язки з Європою є життєво важливими.

Принципи вільного ринку з безперешкодним пересуванням товарів, капіталу та робочої сили співзвучні так званим англосаксонським принципам бізнесу.

Тим часом Брюсселю доводиться захищати від британського уряду і принцип вільного пересування робочої сили в ЄС.

Єврокомісія погрожує судовими санкціями проти Британії, яка намагається зменшити соціальні виплати прибулим з інших країн Євросоюзу. Комісар ЄС із питань працевлаштування та соціальних питань Ласло Андор каже, що Єврокомісія судову суперечку виграла б.

«Люди переважно переміщаються з країн, де зарплати нижчі, до країн, де зарплати вищі. Це, очевидно, стосується і рівня соціальної допомоги. Але оскільки ми маємо єдиний європейський ринок праці, ми повинні це сприймати як факт», – зауважив єврокомісар.

Факт також полягає у тому, що кожна країна Євросоюзу отримує від членства переваги, але за все доводиться платити. Досі британці визнавали, що вигоди переважають витрати.

Ваша думка

Показати коментарі

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
Загрузка...

Recommended

XS
SM
MD
LG