Доступність посилання

ТОП новини

Свідки у справі Луценка змінюють показання


Суддя Вовк

Київ – У понеділок Печерський районний суд Києва продовжив допит свідків у справі колишнього міністра внутрішніх справ Юрія Луценка, якого звинувачують у зловживанні службовим становищем, зокрема, що він нібито незаконно надавав пільги та преференції своєму водію Леоніду Приступлюку. Утім, дехто зі свідків не з’явився, решта – змінила свої свідчення на користь Луценка.

У понеділок суд мав вислухати, зокрема, одного з ключових свідків обвинувачення Валерія Мельника, який уже заявляв слідчим, що екс-міністр Луценко нібито незаконно подбав про влаштування в один із департаментів міністерства свого водія Леоніда Приступлюка.

Утім, вже втретє він не з’явився до суду. Юрій Луценко запропонував привести його примусово.

«Я заявляю клопотання – привести Мельника приводом. Його викликали сьогодні, але він не прийшов, бо йому потрібно ознайомитися з показами свідка Миколи Курка, бо вся брехня Мельника ґрунтується на махінаціях прокуратури з Курком», – сказав Луценко.

Свідок Микола Курко, який за головування Луценка очолював кадровий департамент МВС, до суду з’явився. Але сказав не зовсім те, що в протоколі слідства. За його словами, він не отримував наказів Луценка щодо влаштування на роботу його водія, і не чув, щоб міністр наказував це іншим. Не підтвердив, що такі накази мали місце, і Андрій Браславський, керівник одного з оперативних департаментів МВС, в якому працював водій Луценка. Він визнав, що вперше почув про Леоніда Приступлюка зі ЗМІ.

Захист і обвинувачення Луценка не зійшлися щодо свідків
Будь ласка, зачекайте

No media source currently available

0:00 0:01:14 0:00
ЗАВАНТАЖИТИ

Адвокат Луценка Олексій Баганець зазначає, що свідчення Миколи Курка підтверджують невинуватість Луценка.

«Він не підтвердив своїх попередніх показів, що буцімто він чув, як Луценко телефоном доручав Мельнику взяти Приступлюка на роботу. І не підтвердив, що він начебто знав, що Приступлюк буде оформлений в департамент оперативно-розшукової діяльності і фактично працюватиме водієм міністра», – зауважив адвокат.

Свідки, яких суд вислухав раніше, говорили, що в цьому департаменті працювали водії всіх попередніх міністрів, і жодного кримінального злочину в цьому ніхто тоді не вбачав.

Напередодні, 29 вересня, тодішній заступник начальника департаменту МВС Валерій Морецький, який готував наказ про взяття на роботу водія міністра Леоніда Приступлюка, заявив судові, що ніяких законних перешкод для цього не було.

Прокуратура зміни показів не помітила?

Представник державного обвинувачення у справі Луценка Віктор Клименко заявив, що колишній працівник МВС Микола Курко так само, як інші свідки, ще раз підтверджує провину Луценка.

«Він говорив, що хоча при працевлаштуванні Приступлюка закон «Про міліцію» порушений не був, але він сказав, що були ускладнення, пов’язані з вимогами щодо граничного строку перебування на певній посаді. У пошуках істини будуть вживатися різні заходи, щоб з’ясувати, чи має якісь недоліки пред’явлене обвинувачення», – сказав представник прокуратури.

Серед засобів з’ясування істини він назвав опитування близько 140 свідків, список яких уже затвердив суд.

Віктор Клименко також припустив, що свідки могли просто забути деякі подробиці, і саме тому, за його словами, сьогодні вони говорили інакше, аніж на допиті в слідчого.

140 свідків – ознака затягування справи?

Сьогоднішнє судове засідання демонструє ознаки тиску на свідків і затягування справи, вважає колишній суддя Апеляційного суду Києва Юрій Василенко. Якщо свідки змінюють свідчення, як це сталося сьогодні, суддя має з’ясувати, чому так сталося і чи здійснювався тиск на свідків, пояснив Радіо Свобода Юрій Василенко.

«З чим пов’язана зміна показів? Вона викликана тиском з боку досудового слідства? Суддя має викликати особу, яка могла вчиняти тиск, і влаштувати перехресний допит. 140 свідків у такій простій за обсягами і кваліфікації справі – це призводить до затягування процесу. Щоб допитати таку кількість, треба від одного до трьох місяців», – наголосив колишній суддя Апеляційного суду Києва.

Суд продовжить розгляд справи колишнього керівника МВС уранці 7 жовтня. Суддя Сергій Вовк оголосив, що в цей день допитають ще трьох свідків, серед яких він згадав і Валерія Мельника.
  • Зображення 16x9

    Євген Солонина

    На Радіо Свобода працюю журналістом з 2008 року.  Народився 1979 року в місті Мелітополь Запорізької області. Закінчив факультет журналістики Запорізького Національного університету. Як журналіст найбільше цікавлюся економічною, екологічною та соціальною тематикою. На дозвіллі захоплююся садівництвом та альпінізмом.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG