Доступність посилання

ТОП новини

У ПАРЄ від Грищенка хотіли пояснень щодо судів над опозицією в Україні


Міністр закордонних справ України Костянтин Грищенко

Страсбург – Голова української дипломатії Костянтин Грищенко у понеділок виступив у Парламентській асамблеї Ради Європи, де Україна очолює Комітет міністрів. Однак після його доповіді депутати від різних політичних груп та держав мало цікавилися надбаннями України, яка через місяць завершить це головування. Більшість питань, адресованих Костянтинові Грищенку, стосувалися української демократії, верховенства права та судового процесу щодо Юлії Тимошенко.

Попри бажання низки народних партій, на нинішній сесії ПАРЄ у Страсбурзі «українського питання» не розглядатимуть. Проте депутати все ж проявляють занепокоєння станом демократії в Україні.

Підводячи підсумки головування України у Комітеті міністрів ПАРЄ, голова зовнішньополітичного відомства Костянтин Грищенко торкнувся широкого кола питань та ситуацій на європейському континенті. Але характерно, що із понад десятка питань, поставлених йому депутатами після доповіді, тільки декілька не стосувалися внутрішньої політичної та судової системи України і демократичних стандартів.

«Чи має Комітет міністрів якісь ініціативи, щоб перевірити відповідність принципам Ради Європи та прав людини процесу щодо колишнього Прем’єр-міністра Юлії Тимошенко, яка нині ув’язнена? – запитав депутат від Франції Франсуа Рошеблоан. – За нагоди я висловлюю жаль, що наша Асамблея відмовилася провести дебати щодо ситуації в Україні, а це, на мій погляд, справа необхідна».

На суд тиснути не можна – Грищенко

Однак, відповідаючи на подібні питання, голова українського зовнішньополітичного відомства застосовував такі аргументи: судочинна й правова системи України «були сформовані ще у 60-х роках, у часи Хрущова». Нині вона перебуває у стані перегляду та реформування. Однак не слід чинити тиску на суд, зауважив Костянтин Грищенко.

«Ми здійснюємо прозору політику, але із повагою до судової системи, яка зараз наблизилася до остаточного рішення і зважує, яким буде вердикт, – каже він. – Було б негарно з мого боку робити будь-якого роду заяви, що можуть трактуватися, як тиск на судочинну систему України. Як і у будь-якій іншій державі».

А відповідаючи на запитання депутата Діка Марті щодо корупції, зокрема у судовій сфері, керівник МЗС зазначив, що Україна вивчає досвід європейських демократій. Саме викорінення корупції – це один із головних пріоритетів реформування судочинства. Але це шлях, що вимагає значних зусиль та часу, сказав Костянтин Грищенко.

А от на питання молдовського депутата Грігора Петренка щодо майбутніх кроків із недопущення подальших судових переслідувань опозиції, прямої відповіді не було.

Опозиція, за словами представника українського уряду, має достатні можливості для висловлювання своїх позицій і впливу на громадську думку.

Опозиція шкодує, МЗС радіє

Тим часом, представники опозиційних політичних сил України висловлюють невдоволення тим, що дебати із «українського питання» не будуть проводитися упродовж цієї сесії. У МЗС того ж дня заявили, що цю тему, якщо й підніматимуть, то хіба тільки наступного року.

Український депутат від «Нашої України – Народної самооборони» Ольга Герасим’юк заявила журналістам, що таке рішення доволі дивне і що з огляду на таку ситуацію, ПАРЄ, вочевидь, варто було б реформувати.

Тим часом, дочка колишнього Прем’єр-міністра Юлії Тимошенко Євгенія Карр та заступник голови партії «Батьківщина» Григорій Немиря у понеділок також побували у Страсбурзі, де вони мали зустріч із головою ПАРЄ Мевлутом Чавушоглу.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG