Доступність посилання

ТОП новини
21 Квітень 2019, Київ 23:12

Нова заявка Путіна на Україну (європейська преса)


Прага – Західні експерти вважають що нова заявка Володимира Путіна на створення «Євразійського союзу» є не лише протиставленням Заходу глобальних намірів Росії, а й погано завуальованою претензією нового-старого господаря Кремля на контроль Росії над Україною. Європейські оглядачі наголошують також на тому, що Європейський Союз не відступиться від своєї вимоги до влади Януковича щодо припинення судового переслідування лідера опозиції Юлії Тимошенко. Впливові європейські газети також звертають увагу на побоювання українського уряду з приводу назрівання нової кризи і заклики декого у владі в Києві до прискореного «порозуміння України з МВФ».

Чеська «Лідове новіни» попереджає, що російський лідер Володимир Путін знову виступив із новими заявами щодо створення «наддержавного інтеграційного утворення» під егідою Росії і противаги Євросоюзові під назвою «Євразійський союз». Путін вважає, як зауважує чеська газета, що утворення нового союзу під егідою Росії вже йде через вибудовування Митного союзу та Єдиного економічного простору й відбувається швидше, аніж створення свого часу (упродовж 40 років) Європейського Союзу. Тут Путін прогнозує, що до членів Митного союзу – Росії, Казахстану і Білорусі незабаром приєднаються Киргизстан і Таджикистан. Хоча «Лідове новіни» нагадують тут, що країни Балтії з колишнього СРСР уже є членами ЄС і не мають найменшого бажання приєднуватися у майбутньому до «Євразійського союзу». «Україна ж чинить опір інтеграції з Росією, бо боїться перешкод у створенні сильних відносин з Європою». Хоча й Путін у своїй статті в «Ізвестіях» під назвою «Новий інтеграційний проект для Євразії – майбутнє, що народжується сьогодні» й заперечує намагання Москви нібито «оживити колишній СРСР» та все ж, як зауважує празька газета, все це лідер Росії пропонує на противагу Заходу і на теренах колишнього СРСР.

Експерт «Ройтерз» Гліб Брянський наголошує у своєму аналізі, що стаття Володимира Путіна про перспективи «Євразійського союзу» з’явилася напередодні фіналу переговорів між Світовою організацією торгівлі та Москвою. Він зауважує, що російський лідер не приховує свого «скептичного ставлення до СОТ» і Росії доведеться пояснювати світові нову ініціативу Путіна. Брянський також стверджує, що «стаття Путіна містить завуальовану критику України, котра відмовилася вступити до Митного союзу, посилаючись на свої прагнення до європейської інтеграції». Російський глава, як тут звернуто увагу, переконував у статті якраз українську сторону, що Митний союз, у майбутньому й «Євразійський союз», будуть вести переговори про створення спільного економічного простору, що дозволить інтегруватися в Європу швидше і на значно сильніших позиціях.

Австрійська «Дер Штандард» наголошує, що в планах ЄС із реалізації перспектив «Східного партнерства» «на перше місце висувається демократизація України». Видання також вважає, що лідери ЄС, зокрема канцлер Німеччини Анґела Меркель, яка розмовляла з Президентом Януковичем у Варшаві під час саміту ЄС минулого тижня, «не можуть погодитися з повільним компромісним варіантом Києва стосовно виходу із ситуації з арештом Юлії Тимошенко і судом над нею». Газета має на увазі нібито якраз компроміс Януковича і дивний закулісний торг, про що український глава намагався переконувати Анґелу Меркель, де йшлося про нібито гарантії звільнення Тимошенко лише у разі покриття нею збитків у сотні мільйонів євро (чи то 750 мільйонів, чи ж 400 мільйонів євро) та визнання колишнім главою уряду своєї вини. «Ніякий західний уряд і жоден парламент країн-членів ЄС не погодяться, – як пише «Дер Штандард», – «із гарячим бажанням України укласти з Європою угоду про асоціацію і зону вільної торгівлі доти, доки Віктор Янукович не відмовиться від спроб змусити замовкнути популярного главу опозиції за допомогою абсурдних звинувачень».
  • 16x9 Image

    Василь Зілгалов

    Із Радіо Свобода співпрацюю з 1989 року. Переїхав з Мюнхена до Праги у березні 1995 року. Народився в сталінській Україні. Троє з родини загинули від голоду у 1932-33 роках. Мати ледве уціліла в 1933-му. Батько пройшов Колиму але система все ж знищила його. Окрім батька, тоталітаризм згубив чотирьох моїх дядьків. Закінчив історичний факультет. Викладав методологію історії. Підготував дві дисертації. Чимало написав. Журналістом став з 1969 року, після вторгнення радянських військ до Праги. Опублікував роботи з історії політичної публіцистики, книги з історії українських міст, дослідження про Василя Пачовського, з історії української еміграції.

Ваша думка

Показати коментарі

В ІНШИХ ЗМІ

Загрузка...
XS
SM
MD
LG