Доступність посилання

ТОП новини

Єдиний євроринок треба поглибити, незважаючи на кризу – форум у Кракові


Варшава – Фінансова, економічна та політична кризи насуваються на Європейський Союз і загрожують його стабільності. Якщо ЄС хоче залишатися у групі світових лідерів, він мусить поглиблювати єдиний європейський ринок, зокрема розширювати його на східноєвропейські держави. Про це йшлося на «Форумі єдиного ринку», який відбувся у польському Кракові. Форум організувала Європейська комісія спільно з Польщею, яка зараз головує в ЄС.

Євросоюзний «Форум єдиного ринку» – один із найбільших заходів, у програмі польського головування в Раді ЄС. У ньому взяли участь тисяча двісті осіб – політики, бізнесмени, представники об’єднань працедавців і споживачів, а також профспілок. Вони дискутували про важливі з точки зору громадян питання реформи єдиного ринку Євросоюзу.

Звертаючись до учасників цього заходу, голова Європейського парламенту Єжи Бузек говорив про виняткове значення краківського форуму.

«Ви берете участь у заході, який важко з чимось порівняти – такого заходу, в таких масштабах, у Європейському Союзі ще не було, – зазначив Бузек. – У дискусії про правові акти, директиви, розпорядження, які мають створити спільний європейський ринок, беруть участь громадяни країн ЄС. Те, що в залі є тисяча осіб, що в дискусіях на тему спільного ринку брали участь кілька тисяч людей – це безпрецедентна подія. Спільний ринок на це заслуговує».

За словами голови Європейського парламенту, зосереджена на внутрішній кризі об’єднана Європа не повинна забувати про своїх сусідів. Бузек переконаний, що Євросоюз мусить зберегти так звану політику відкритих дверей.

«Пам’ятаймо про те, що нашим спільним ринком ми повинні ділитися з нашими сусідами. Якщо ми віримо, що демократія має сенс, якщо віримо, що має сенс стабільність у Північній Африці, на Близькому Сході, в європейських країнах, що знаходяться на схід від Євросоюзу, а також на Західних Балканах, то ми повинні поступово відкривати наш ринок. Потрібно підготуватися до того, що цей спільний ринок охоплюватиме не тільки ті 27, чи незабаром 28 членів Європейського Союзу», – наголосив голова Європейського парламенту.

Менше бюрократії, більше сучасних технологій

У свою чергу польський віце-прем’єр Вальдемар Павляк говорив про те, що Євросоюз повинен зменшити кількість різноманітних, нерідко суперечливих, правових актів, спростити законодавство і тим самим створити сприятливі умови для економічної діяльності. За словами Павляка, експерти склали список із 20 проблем, які найбільше ускладнюють функціонування фірм та працівників на єдиному європейському ринку. Він ствердив, що ці правові перешкоди потрібно усунути якнайшвидше – вже в наступному 2012 році під час головування в ЄС Данії та Кіпру.

Мішель Барньє, комісар Євросоюзу з питань внутрішніх ринків та послуг, наголосив на тому, що на ЄС насуваються відразу три кризи – фінансова, економічна та політична. Ці кризи йдуть разом і підсилюють одна одну, зауважив Барньє, тож загроза для ЄС потрійна. На думку європейського комісара, Євросоюз повинен повернутися до своїх великих промислових традицій. Вони, вважає Барньє, можуть надати поштовх для розвитку європейського ринку і зробити його конкурентоздатним.

Єврокомісар також наголосив на тому, що ЄС замість того, щоб купувати сучасні технології у США та Китаю для таких секторів як біотехнологія, охорона здоров’я чи енергетика, повинен сам знайти відповідні технологічні рішення.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG