Доступність посилання

ТОП новини

60% львів'ян старшого віку хотіли б змінити свій стиль життя


Львів – Не тільки матеріальними клопотами переймаються у Львові літні люди. Вони хочуть бути потрібними суспільству, але воно їх відкидає. У Львові вперше соціологи та психологи досліджували проблеми старших людей і з’ясували, що понад 60% з них хотіли б змінити свій стиль життя.

Пісня, щотижневі репетиції, концерти, спілкування стали для літніх людей, учасників львівського хору «Зорепад», життєвим стимулом. Зокрема, і для керівника колективу Любові Берко. За фахом вона бухгалтер і, вийшовши на пенсію, для жінки світ ніби зачинився. Вона замкнулась у чотирьох стінах і почувалась непотрібною.

«У мене спершу був шок, що нікуди не потрібно поспішати. Але згодом я оговталась і зрозуміла, що й пенсіонери мають можливість розвиватись, займатись улюбленою справою. Тепер без хору, без своїх друзів не уявляю життя. Ми чекаємо на репетиції і забуваємо про свої проблеми і болячки. Бо не лише каструльками має жити пенсіонер», – каже Любов Берко.

Однак таких активних людей, як Любов Берко та її друзі, значно менше. Бо більшість львівських пенсіонерів замкнулись у власних проблемах і відгородились від світу.

Пенсіонерам не вистачає пенсій на гідне життя


Під час дослідження потреб літніх людей, проведеного Центром громадської думки Інституту міста, з’ясувалось, що старші люди у Львові найбільше переймаються матеріальними негараздами, тим, що їм не вистачає грошей на ліки, продукти, відвідини театрів і концертів; турбує людей і те, що вони не потрібні суспільству.

Більше 90% опитаних людей похилого віку вільний час проводять перед екранами телевізорів, 70% респондентів відвідують церкву та молитовні доми, більше 60% у вільний час зустрічаються з друзями і лише 2% пенсіонерів займаються у гуртках та клубах.

Але 60% львівських пенсіонерів мають бажання змінити свій спосіб життя. Люди хотіли б оздоровлюватись, займатись спортом, безкоштовно відвідувати гуртки, брати участь в освітніх заходах, мандрувати, зокрема за кордон. Утім, такий відпочинок понад 80% українських пенсіонерів не по кишені, на відміну від їхніх європейських ровесників, яких можна щодня зустріти на львівських вулицях.

Літніх людей запрошують на ярмарок можливостей

Координатор дослідження Мар’яна Малачівська наголосила Радіо Свобода, що літніх людей потрібно залучати до суспільного життя, щоб вони ділились своїм життєвим і професійним досвідом. Бо третина львівських пенсіонерів погоджуються брати участь у вирішенні міських проблем. Тому у Львові вирішили провести ярмарок можливостей для людей літнього віку.

Однак уже сьогодні у місті запроваджується світовий досвід. Учителі-пенсіонери працюють соціальними волонтерами: поліпшують знання дітей-сиріт, щоб ті могли успішно складати тести у виші.
  • Зображення 16x9

    Галина Терещук

    В ефірі Радіо Свобода – з 2000 року. Закінчила факультет журналістики Львівського національного університету імені Франка. Маю досвід роботи на телебаченні і в газеті.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG