Доступність посилання

ТОП новини

Катрін Аштон оприлюднила відеозвернення щодо Тимошенко


Верховний представник Європейського Союзу з питань зовнішньої та безпекової політики Катрін Аштон записала у відеозвернення щодо колишнього прем’єр-міністра України Юлії Тимошенко.

Відеозапис розміщено на офіційному веб-сайті Ради ЄС.

Звернення можна переглянути тут.

«Європейський Союз глибоко розчарований вироком Печерського районного суду у справі Юлії Тимошенко. Він був винесений після судового процесу, що не відповідав міжнародним стандартам справедливого, прозорого та незалежного судочинства, до чого я неодноразово закликала у своїх попередніх заявах. На жаль це є доказом того, що правосуддя застосовується вибірково під час політично вмотивованих переслідувань лідерів опозиції та членів колишнього уряду. Особливо це невтішно у контексті того, що країна наразі головує у Комітеті міністрів Ради Європи.

Європейський Союз закликає компетентні органи влади України забезпечити чесний, прозорий та неупереджений процес під час оскаржень вироку у справі Тимошенко та у справах інших представників колишнього уряду. Право на оскарження не повинно опинитись під загрозою через накладення обмежень на можливість обвинувачених брати участь у майбутніх виборах в Україні, зокрема парламентських виборах наступного року.

ЄС обміркує свою політику щодо України. Те, яким чином українська влада поважатиме універсальні цінності та верховенство права, і, зокрема, як вона проведе ці справи, може мати глибокі наслідки для двосторонніх відносини між ЄС та Україною, в тому числі укладення Угоди про асоціацію, наш політичний діалог і нашу співпрацю загалом» – сказала Катрін Аштон.
XS
SM
MD
LG