Доступність посилання

ТОП новини

Росія повідомила ціну газу на наступний рік


Віктор Янукович (ліворуч) і Дмитро Медведєв
Віктор Янукович (ліворуч) і Дмитро Медведєв

Київ – Ціна російського газу для Україні у 2012 році становитиме близько 350 доларів, кажуть у посольстві Росії. Також, там заявляють, що президенти Дмитро Медведєв та Віктор Янукович домовилися про компроміс щодо чинних газових угод. Водночас, на переконання українських парламентаріїв, подальший переговорний процес з Росією щодо газу має продовжитися за участі представників Європейського Союзу.

Російське ВАТ «Газпромом» нині інтенсивно співпрацює з українською НАК «Нафтотаз» щодо пошуку взаємно прийнятних рішень для подальшої співпраці у газовій сфері, заявив керівник групи економічної політики посольства Росії в Україні Олексій Урін. Водночас, за його словами, українська сторона має враховувати, що чинні газові контракти були укладені у відповідності до внутрішнього законодавства обох країна та з урахування норм міжнародного права. Відтак, усі прогнози щодо ціни на газ у наступному році ґрунтуються на умовах угоди між «Газпромом» та «Нафтогазом», підписаної наприкінці 2009 року, зазначив Урін.

«На наступний рік прогнозована ціна російського природного газу – менше 350 доларів за тисячу кубометрів. Близько 348 доларів, можливо, буде ще трохи менше. Це ціна, за нашою оцінкою, цілком прийнятна. Більше того, вона менша ціни третього кварталу нинішнього року. Це ціна, що відповідає чинному контракту. До неї вже застосована знижка за Харківськими угодами, з урахуванням динаміки цін на енергоносії» , – повідомив Урін.

До переговорів має долучитися ЄС – Кінах

Чинні українсько-російські газові контракти не відповідають духу партнерства, вважає депутат від Партії регіонів Анатолій Кінах. За його словами, газові відносини стануть більш взаємоприйнятними, якщо до переговорів України з Росією долучиться Європейський Союз.

«Переговори мають бути продовжені. А головний вектор переговорів – це пошук балансу інтересів, як мінімум, трьох сторін: постачальників, транзитерів та споживачів. І Європа також має робити свій вибір щодо об’єднання зусиль для створення у Європі прозорого, без політичного і економічного тиску, без проявів монополії ринку природного газу», – заявив Кінах.

Влада поглибила залежність від російського газу – Гудима

Утім, енергетична експансія відповідає національним інтересам Росії, відтак Україні варто вживати самостійні дії, а не чекати поблажливості Москви чи допомоги Брюсселя, вважає депутат від БЮТ Олександр Гудима.

«Реалізація енергетичної безпеки в середині держави – це збільшувати видобуток власного газу, зменшувати його споживання і зменшувати свою залежність від Росії скороченням закупівель російського газу. Жоден з цих пунктів за півтора року своєї діяльності українська влада не реалізує. Ми маємо щоквартальне падіння видобутку газу в Україні. Ми маємо збільшення споживання газу. Ми збільшили закупівлю російського газу за останній рік на 12 мільярдів кубічних метрів», – зазначив Гудима.

Нині ціна російського газу для України становить майже 400 доларів за тисячу кубічних метрів. Востаннє питання українсько-російських газових відносин на найвищому рівні обговорювалися 24 вересня, під час зустрічі Президента Віктора Януковича з російськими президентом Дмитром Медведєвим та прем’єр-міністром Володимиром Путіним. Утім, про подробиці переговорів офіційних повідомлень не було.
  • Зображення 16x9

    Дмитро Баркар

    У журналістиці з 1995 року. Працював регіональним кореспондентом BBC-Україна. З 2008 року – парламентський кореспондент радіо Ера-FM. З 2010 року –  на Радіо Свобода (кореспондент, редактор та ведучий програм). Основна тематика: політичні події та аналіз.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG