Доступність посилання

ТОП новини

Німецькі парламентарі не змогли запитати Кернеса про закриття ЗМІ


Делегація німецько-української групи з міжпарламентських зв'язків Бундестагу не змогла поставити міському голові Харкова Генадію Кернесу запитання щодо закриття опозиційних ЗМІ у місті.

Про це повідомила журналістам депутат німецького парламенту Віола Фон Крамон Таубадель.

«Ми були у міського голови, але ці питання йому поставити не змогли. Зустріч була так зрежисована, що в нас не було часу поставити критичні запитання. Але ми обіцяємо, що звернемося із листом до мера Кернеса і будемо просити його, щоб ситуація змінилася, тому що очікуємо, що Україна буде відповідати хоча б мінімальним стандартам правової держави»,– сказала фон Крамон.

Водночас голова делегації, керівник німецько-української групи з міжпарламентських зв'язків Бербель Кофлер зазначила, що вважає закриття телеканалів, що подають критичний погляд на події «дуже поганим знаком».

Із середини вересня у Харкові не працюють телекомпанія АТН, телеканали Фора та АТВК, які пов'язують із лідером обласного осередку ВО «Батьківщина» Арсеном Аваковим. ЗМІ звинувачують у причетності до раптового зникнення іх з ефіру міського голову Генадія Кернеса. Сам Кернес вимагає вибачень за ці звинуваченні і заявляє про судову тяганину між власниками каналів.

Генпрокуратура днями визнала непричетність харківської влади до прпинення мовлення телеканалів, утім заявила що висновки ще не остаточні.

На початок листопада призначене чергове засідання міжвідомжої робочої групи з питань свободи слова та інформації у Києві, на якому мають розглянути і питання позбавлення ефіру харківської телекомпанії АТН. Про це напередодні повідомила прес-секреатар Президента Дарка Чепак.
XS
SM
MD
LG