Доступність посилання

ТОП новини

У Європарламенті говорять про «серйозні наслідки» відкликання візиту Януковича


Українська влада не розуміє, наскільки негативний політичний процес може початися після відкликання візиту Президента України Віктора Януковича до Брюсселя, сказав сьогодні заступник голови комісії Європейського парламенту з міжнародної торгівлі Павел Залевський. За його словами, зрив укладення угоди про асоціацію України і Європейського Союзу був би перемогою Росії.

Він наголосив, що, на його думку, це не повинно означати кінець надії підписати угоду про асоціацію України і ЄС цього року, однак очевидно, що зменшились шанси швидко закрити цю справу. В Європейському Союзі з’являються голоси, що варто узалежнити формальне закінчення переговорів та парафування угоди про асоціацію від звільнення колишнього Прем’єр-міністра Юлії Тимошенко, мовиться в повідомленні прес-служби євродепутата.

Депутат зазначив, що справа не може бути визнана як закінчена для європейських еліт, оскільки це означало б, що Євросоюз погоджується на зміну Україною європейського напрямку на користь Росії, яка посилює свій тиск на неї.

Дуже важливим є те, наголосив Залевський, що йдеться про ситуацію, коли Росія послідовно упродовж багатьох місяців використовує всі засоби, щоб переконати Україну до членства в Митному союзі під своєю егідою.

Євродепутат також звернув увагу, що якщо справа угоди про асоціацію буде відкладена на невизначене майбутнє, то це буде розчаруванням для українського суспільства, а також реальною втратою великих потенційних прибутків для Євросоюзу, що виникали б із угоди.

Раніше сьогодні і Брюссель, і Київ оголосили, що очікуваний було на 20 жовтня візит Віктора Януковича до Брюсселя не відбудеться, а нова його дата не визначена.

За словами речників Євросоюзу, сторони вирішили, що нинішні умови «не гарантують поступу» в переговорах про укладення договору про асоціацію і зону вільної торгівлі України й ЄС, тому візит відкладено, доки умови в Україні не поліпшаться. Йдеться, зокрема, про проблеми в Україні з верховенством права і дотриманням засадничих принципів відносин із ЄС, які виявляються в вибірковому правосудді і політично вмотивованих процесах проти діячів опозиції.
XS
SM
MD
LG