Доступність посилання

ТОП новини
19 Січень 2019, Київ 01:57

ЄС: угода з Україною буде парафована тільки за певних умов


У Європейському Союзі далі сподіваються, що угоду про асоціацію з Україною парафують уже цього року, на саміті Україна – ЄС у грудні, але «повинно бути чітко зрозуміло, що при цьому цінності Євросоюзу мають бути дотримані Україною», заявив сьогодні голова представництва Євросоюзу в Україні Жозе Мануел Пінту Тейшейра.

Нині ж між Україною і ЄС «є певні питання, які турбують Європейський Союз, і ми про це неодноразово заявляли», сказав він в інтерв’ю інтернет-виданню «Українська правда».

«Мова йде не тільки про Юлію Тимошенко – ви знаєте про існування багатьох інших кримінальних справ. Ми говоримо про верховенство права і той спосіб, в який в Україні працює судова влада. Просто справа Юлії Тимошенко найбільш помітна в цьому контексті. Ми про це говоримо вже певний час, і ми не повідомили нічого нового», – наголосив голова представництва ЄС, коментуючи відкладення візиту Президента Віктора Януковича до Брюсселя, що мав відбутися 20 жовтня.

Раніше сьогодні і Брюссель, і Київ оголосили, що цей візит не відбудеться, а нова його дата не визначена.

За словами речників Євросоюзу, сторони вирішили, що нинішні умови в Україні «не гарантують поступу» в переговорах про укладення договору про асоціацію і зону вільної торгівлі України й ЄС, тому візит відкладено, доки ці умови не поліпшаться. Йдеться, зокрема, про проблеми в Україні з верховенством права і дотриманням засадничих принципів відносин із ЄС, які виявляються в вибірковому правосудді і політично вмотивованих процесах проти діячів опозиції.

В ІНШИХ ЗМІ

Загрузка...
Loading...
XS
SM
MD
LG