Доступність посилання

ТОП новини

Янукович ветував закон про біометричні документи


Президент України Віктор Янукович застосував право вето до закону «Про документи, що посвідчують особу та підтверджують громадянство України». Про це повідомили у прес-службі глави держави.

Як зазначили у Президента, закон «не може бути підписаний, оскільки несе ризики порушень конституційних прав громадян та гарантій цих прав, загальновизнаних прав особи, засадничих підвалин існування демократичної правової держави, якою є Україна», а також «порушує взяті Україною міжнародні зобов’язання, є кроком назад на шляху впровадження європейських та міжнародних стандартів у сфері захисту прав людини, виконання Плану дій щодо лібералізації Європейським Союзом візового режиму для України».

Окрім того, на думку глави держави, закон «не забезпечує безпеку громадян, призведе до невиправданого суттєвого збільшення бюджетних витрат, негативно позначиться на бюджеті кожної сім’ї», а «низка пропонованих законом новацій не відповідає нагальним потребам сьогодення, є необґрунтованою та неприйнятною».

Верховна Рада 23 вересня ухвалила в цілому закон «Про документи, що посвідчують особу та підтверджують громадянство України».
XS
SM
MD
LG