Доступність посилання

ТОП новини

Гості Євро-2012 ночуватимуть на орендованих квартирах, у наметах та виставкових комплексах


Київ – В Україні дефіцит готельних місць, тож не виключено, що не всім туристам, які приїдуть на Євро-2012, буде де розміститися. Про це говорять туроператори, експерти з нерухомості, готельного бізнесу і навіть чиновники. Поки що найбільша нестача у Донецьку та Києві. Однак експерти з туризму говорять, що проблема вирішиться сама собою за рахунок стихійного ринку подобового найму квартир, а також створення тимчасових місць для ночівлі.

Місць у готелях і навіть хостелах уболівальникам не вистачить, говорить Ольга Михайличенко, головний координатор фан-посольств в Україні. Тому буде велика потреба в наметових містечках для вболівальників – так званих фан-кемпах. У такому містечку може розміститися 500-600 людей одночасно, розповідає Михайличенко. Однаке поки в цьому напрямку міста, що прийматимуть гостей, не рухаються.

«На кожен чемпіонат так робиться: створюються фан-кемпи окремих країн, щоб не було сутичок між фанами команд-суперниць. У нас цього немає, – зауважує Ольга Михайличенко. – Що мали побудувати, не побудували. Наявні гуртожитки – це жах, а робити переобладнання за місяць – я маю сумніви, що це вдала ідея».

Українські міста пропонують альтернативу готелям

У Нацагентстві Євро-2012 стверджують, що до 2012 року встигнуть забезпечити нові готелі та недорогі гуртожитки й хостели. А керівник агентства з розміщення фанів до Євро-2012 Андрій Ставенко говорить, що є ще одна альтернатива: «Ми плануємо, окрім звичних готелів-гуртожитків-санаторіїв, запропонувати європейським фанам ще й тимчасові заклади розміщення – в одному з виставкових комплексів з усіма сервісами, притаманними хостелам, на 5 тисяч осіб».

Уболівальники шукають місця проживання під час чемпіонату вже тепер. База доступного для бронювання на час фіналу Євро-2012 житла скоро запрацює, обіцяє Ігор Голубаха, голова Української асоціації туроператорів.

«Можемо запропонувати для вболівальників все, починаючи із готелів низької категорії до хостелів і гуртожитків, які ми проінспектували і які готуємо під розміщення вболівальників, – каже він. – Однак поки що ще вирішується питання щодо апартаментів із апартоб’єднаннями, щоб вони надали нам гарантії безпеки розміщення гостей».

А от доступу до 4-5-зіркових готелів у вболівальників, як зазначають експерти, практично не буде. Майже всі їхні номери вже заброньовані для «сім'ї» УЄФА, тобто команд, організаторів, суддів, представників безпеки та інших офіційних персон. До того ж, номер у п’ятизірковому готелі Києва щонайменше вдвічі дорожчий від аналогічного номера у готелі варшавському.

У Донецьку місця усім фанам не вистачить

Кілька днів тому у Донецьку відкрили відреставрований чотиризірковий готель «Shakhtar Plaza» на 320 номерів. Розташований він якраз навпроти «Донбас Арени». Також у шахтарській столиці будують і реконструюють ще кілька готелів. Щоправда, навіть за таких ударних темпів до Євро-2012 місто не зможе надати потрібну кількість номерів у готелях з відповідною кількістю зірок, говорять експерти.

Це підтверджує віце-прем’єр-міністр та міністр інфраструктури України Борис Колесников. За його словами, це стосується чотирьох- та п’ятизіркових готелів. Саме тому в місті будується аеропорт такого високого класу, а з Києва будуть запущені чартерні рейси для гостей чемпіонату Європи з футболу. У скільки це обійдеться державі, щоправда, віце-прем’єр не уточнив.

Готелів не вистачає, констатують в управлінні підготовки Донецька до Євро-2012. Головний спеціаліст відділу по підготовці інфраструктури розміщення Аліна Ігнатченко каже: «Для розміщення цільових груп УЄФА, а цільові групи УЄФА будуть розміщені в готелях п’яти, чотирьох та трьох зірок, бракує близько 2,5 тисяч номерів. Це з урахуванням тих готелів, які по своїх часових графіках встигають відкритися до Євро-2012. У кемпінг-парку планується розміщення близько 3,5 тисяч уболівальників».

За словами Аліни Ігнатченко, звичайні вболівальники будуть розміщені в безкатегорійних готелях регіону, тобто в санаторіях, профілакторіях, студентських гуртожитках. На сьогодні вже законтрактовано близько 13 тисяч номерів.

Донецький економіст Юрій Макогон вважає, що готелі, побудовані до Євро-2012, стояти порожніми не будуть. «Вся ця інфраструктура створюється не заради єдиночасного проведення тільки одноразового заходу. Все, що створено, буде використовуватися», – впевнений економіст.

У той же час, для будівництва деяких готелів для Євро-2012 було знищено багато зелених насаджень. Наприклад, незважаючи на боротьбу екологів частково знищений сквер Перемоги, розташований майже в центрі Донецька, розповідає тамтешній кореспондент Радіо Свобода.

Гостей чемпіонату прихистять на орендованих квартирах – туризмознавець

Покрити дефіцит можна за рахунок оренди квартир, говорить експерт у сфері туризму Федір Шандор. Уболівальники вже зараз укладають угоди із окремими ріелторськими фірмами, не чекаючи на появу офіційної системи бронювання в Україні.

«Проблема сама собою вирішиться за рахунок такого явища, як «квартири подобово», – зазначає Федір Шандор. – Ті п’ятизіркові готелі, які зараз будуються для люкс-персон, не мають сенсу, мені здається. Вони будуть порожні. Крім того, Україна поки що відстає від запланованих темпів: вона не готова представити дорожні знаки англійською, також ми програємо щодо комунікації».

Ціни на проживання під час європейського чемпіонату з футболу 2012 суттєво підскочать. Тож бронювання або навіть оплата помешкання заздалегідь – це найкращий вихід для вболівальників, що хочуть зекономити і не зупинятися в жахливих умовах за неймовірні гроші. Це саме стосується і теперішніх мешканців українських гуртожитків, яких виселять на кілька місяців заради комфорту футбольних фанів.
  • Зображення 16x9

    Марічка Набока

    У 2004 році закінчила Український гуманітарний ліцей КНУ імені Тараса Шевченка. У 2010-му отримала диплом магістра журналістики Інституту журналістики КНУ імені Тараса Шевченка. Маю публікації в газеті «Громадський захисник», журналах «Книжник-review», «Київська Русь» та інших виданнях. Працювала в програмі «Підсумки» на телеканалі «Ера». На Радіо Свобода – з 2007 року. Коло професійних зацікавлень: права людини, українська культура, волонтерський рух.

  • Зображення 16x9

    Анастасія Москвичова

    Із Радіо Свобода – з 2011 року, з 2013-го до 2020-го – як штатна мультиплатформна журналістка. Спеціалізуюся на соціальній тематиці. Створювала і вела радіопрограму «Право на дію» про права людини та громадський активізм (у 2016–2018 роках), що виходила на «Ера FM».

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG