Доступність посилання

ТОП новини
16 Грудень 2018, Київ 05:11

Алмазбек Атамбаєв перемагає на виборах президента Киргизстану


За попередніми даними, у Киргизстані лідером перших після торішніх кривавих заворушень виборів є Алмазбек Атамбаєв. У вересні він залишив посаду прем’єр-міністра для участі в президентській кампанії.

За даними центрвиборчкому, після підрахунку понад 95 відсотків бюлетенів Атамбаєв набирає 63 відсотки голосів виборців. Менш як по 15 відсотків здобули екс-спікер парламенту Адахан Мадумаров і колишній міністр з питань надзвичайних ситуацій Камчибек Ташиєв.

Посадові особи визнали, що помилки в списках виборців не дозволили проголосувати сотням людей, а опоненти Атамбаєва кажуть про «безпрецедентні порушення». Сам Алмазбек Атамбаєв сподівається, що вибори дозволять Киргизстану перегорнути нову сторінку.

«Гадаю, що люди втомилися від політичних баталій, мітингів. Сподіваюся, у нас настає смуга стабільності, коли люди просто мирно працюватимуть, а не займатимуться щорічними виборами. Настав час для праці», – каже лідер президентських перегонів у Киргизстані Алмазбек Атамбаєв.

Новий президент отримає у спадок міжетнічні суперечності, які торік після повалення тодішнього глави держави Курманбека Бакієва забрали життя понад 400 людей.

За виборами в Киргизстані уважно стежать на Заході. У цій країні розміщена стратегічно важлива військова авіабаза США, Киргизстан відчутно відрізняється від своїх авторитарних сусідів у Середній Азії.

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
Загрузка...

Recommended

XS
SM
MD
LG