Доступність посилання

ТОП новини
13 Грудень 2018, Київ 12:44

Змішана виборча система може призвести до зловживань – Маркерт


Парламентська Асамблея Ради Європи і Венеціанська комісія рекомендуватимуть Україні не запроваджувати змішану систему парламентських виборів, а встановити регіональну систему з відкритими списками. Про це заявив секретар Венеціанської комісії Томас Маркерт під час комітетських слухань щодо законопроектів про вибори народних депутатів.

За словами секретаря Венеціанської комісії, змішана система виборів є дуже проблематичною, й Україна вже мала негативний досвід проведення виборів за такою системою.

«Змішана система може призводити до зловживань. Таким чином, Парламентська асамблея і Венеціанська комісія пропонують не вводити змішану систему, а змінити існуючу систему на пропорційну систему, що базується на регіональних відкритих списках», – сказав Маркерт.

Крім того, він зауважив, що законопроект про вибори народних депутатів, розроблений представниками більшості і зареєстрований у Верховній Раді, має низку відмінностей від проекту закону, розробленого робочою групою при Президентові України на чолі з міністром юстиції Олександром Лавриновичем, і який аналізувала Венеціанська комісія.

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
Загрузка...

Recommended

XS
SM
MD
LG