Доступність посилання

ТОП новини
22 квітня 2021, Київ 03:26

Рік із новим Податковим кодексом – які результати?


Мітинг у Львові, листопад 2010 року

Київ – Нинішній Податковий кодекс перешкоджає українському бізнесові та інвестиціям – такого висновку дійшли політики, експерти та бізнесмени, які аналізували його ефективність впродовж року. Податковий кодекс – це перша спроба досягти балансу між інтересами держави та інтересами бізнесу, і спроба ця – частково вдала, кажуть політики. Експерти ж зазначають, що нинішній Податковий кодекс треба суттєво виправляти або взагалі замінити на інший.

Український бізнес уже майже рік грає за новими правилами. У грудні 2010 року Податковий кодекс все ж таки ухвалили після численних протестів. Наскільки ефективним він виявився, сьогодні обговорювали українські та закордонні фахівці.

Податковий кодекс – це спроба навести порядок у суперечливому українському законодавстві та знайти компроміс між потребою наповнювати бюджет та необхідністю підвищити ділову активність, запевняє регіонал, президент Союзу промисловців і підприємців Анатолій Кінах. Порядок навели, а ось компромісу поки що знайти не вийшло, зазначив політик.

«Має принципове значення вийти на систему законодавства, яка базується на європейських стандартах. Зараз повністю не корелюються нормативні вимоги в контексті класифікації мікропідприємств, малих, середніх та великих. Абсолютно різні критерії з точки зору обсягу доходу, чисельності. Це суттєво погіршує наш інвестиційний клімат», – зазначив Анатолій Кінах.

Зукоскі: відхід від радянської схеми – важливий крок

Над новим українським податковим кодексом ще треба багато працювати, але те, що Україна відійшла від застарілої радянської схеми, – важливий крок уперед, зазначив президент Американської торгової палати Хорхе Зукоскі.

«Зараз дуже важливо створити прозоре поле, яке б було стабільне, створювало рівні умови та відповідало європейським стандартам. Це поле має і приваблювати, і зберігати як іноземні, так і внутрішні інвестиції в українську економіку»,– запевняє Хорке Зукоскі.

Експерти: Податковий кодекс – пастка для бізнесмена

Разом з тим українські експерти застерігають, що Податковий кодекс – то пастка для українського бізнесмена. Новий кодекс – це знаряддя репресій в руках «біло-блакитної» влади, запевняє економіст, колишній віце-прем’єр-міністр Володимир Лановий.

«Нам треба скасувати кодекс відносин, який запровадив даний документ, – кодекс одностороннього утискання прав підприємців. Через неприйнятність базових положень нам треба скасувати весь кодекс і вносити зовсім інший структурований документ. Нам треба мати такий кодекс, який би відповідав Європейській податковій хартії. Так само, як у країні скасовується попередня Конституція та встановлюється нова. Це можливо, і те ж стосується Податкового кодексу», – впевнений Володимир Лановий.

За останній рік за індексом економічної свободи Україна опустилась зі 164-ї на 179-у сходинку серед усіх країн світу. Останні зміни до Податкового кодексу Верховна Рада ухвалила 20 вересня. Депутати запевняють, що робота над вдосконаленням документу далі триває.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG