Доступність посилання

ТОП новини

Європа готує реакцію на грецький референдум


Керівники Франції і Німеччини заявили сьогодні, що завтра зустрінуться з урядовцями Європейського Союзу, керівником Міжнародного валютного фонду і представниками Греції, щоб обговорити рішення Афін провести референдум щодо угоди про фінансовий порятунок країни.

Як мовиться в спільній заяві президента Франції Ніколя Саркозі і канцлера Німеччини Анґели Меркель, зустрічі відбудуться у французьких Каннах, де наступними днями проходитиме саміт «Групи двадцяти» провідних економік світу.

Тим часом у Європейському Союзі президент Європейської ради Герман Ван Ромпей і президент Європейської комісії Жозе Мануел Баррозу у своїй спільній заяві висловили сьогодні «повну довіру» до Греції в тому, що вона виконає свої зобов’язання перед зоною обігу євро і перед міжнародною спільнотою.

Також сьогодні на світових біржових ринках стався відчутний спад.

Усе це – наслідки того, що вчора ввечері прем’єр-міністр Греції Йоргос Папандреу оголосив: угоду про міжнародний фінансовий порятунок країни від боргової і бюджетної кризи затверджуватиме не парламент, а всенародний референдум. За його словами, йому потрібна ширша політична підтримка суворих заходів заощадження, яких вимагає ця угода.

За опитуваннями з кінця минулого тижня, до цієї угоди негативно ставиться майже 60 відсотків греків.

Минулого тижня керівники країн зони євро погодилися надати Афінам другий пакет фінансової допомоги обсягом у 130 мільярдів євро, а також списати 50 відсотків грецьких боргів, щоб урятувати Грецію від дефолту.
XS
SM
MD
LG