Доступність посилання

ТОП новини

«Професор» Андрій Слюсарчук – за ґратами


Андрій Слюсарчук під час засідання Галицького райсуду Львова, 17 листопада 2011 року
Львів – Залишити під вартою на час слідства бездипломного «професора», лауреата Державної премії Андрія Слюсарчука вирішив Галицький районний суд Львова. Власне такого запобіжного заходу для затриманого вимагали слідчий і прокурор. Проти Слюсарчука порушені дві кримінальні справи за фактами шахрайства і підробки документів.

Якщо в середу у приміщення суду Андрія Слюсарчука привела з перев’язаною головою, то вже сьогодні все обійшлось без вистав. Суддя Галицького районного суду Андрій Курилець оприлюднив судове рішення.

«Розглянувши подання слідчого, ознайомившись з матеріалами кримінальної справи, враховуючи те, що Слюсарчук може перешкоджати встановленню істини у справі, те, що він чинив опір працівникам міліції і проживає в орендованому помешканні, подання слідчого підлягає задоволенню – утримувати під вартою», – повідомив суддя Андрій Курилець.

Таку міру запобіжного заходу Андрій Слюсарчук сприйняв емоційно: «Я не вчиняв цих злочинів, я не винен…»

Захисник затриманого відмовилась від коментарів.

Протягом двох місяців Андрія Слюсарчука утримуватимуть під вартою у СІЗО міського управління міліції Львова. Проти затриманого порушені дві кримінальні справи за статтями 190 «шахрайство» і 358 «за використання завідомо підробленого документа». Він може бути позбавлений волі до 8 років.

Слюсарчук працює в інституті Міносвіти

Слідчими встановлено, що Андрій Слюсарчук використовував фальшивий диплом Московського медичного університету. У цьому навчальному закладі, а також і в Вінницькому медуніверситеті (це дослідила газета «Експрес») він ніколи не навчався. Натомість займався лікуванням людей, викладав у Львівському державному інституті новітніх технологій та управління імені Чорновола, у Львівській політехніці і завдав державі збитків на суму 113 тисяч гривень. Однак на підставі фальшивих дипломів Вища атестаційна комісія Міносвіти надала йому посаду професора, а восени цього року Слюсарчук отримав Державну премію згідно з президентським указом.

У суді Андрій Слюсарчук заявив, що він працює в Інституті інноваційних технологій Міністерства освіти. Я зателефонувала у відділ кадрів установи, що у відомстві Дмитра Табачника, і у відповідь на запитання, чи у них працює Андрій Слюсарчук почула: «Я нічого говорити не буду».

Кілька потерпілих від лікарської діяльності Андрія Слюсарчука звернулись із заявами в міліцію. Хтось із людей стверджує, що псевдолікар зробив калікою рідну людину, у когось виманив гроші. Під час розслідування журналісти львівської газети «Експрес» встановили, що результатом діяльності Слюсарчука стало щонайменше 3 смертельні випадки.

Двоє українських науковців поставили під сумнів рекорд Андрія Слюсарчука у запам’ятовуванні та відображенні числа пі. Як виявилось, у протоколі експерименту значаться прізвища двох людей, яких не було серед членів експертної комісії. Слідство у справі Слюсарчука триває.
  • Зображення 16x9

    Галина Терещук

    В ефірі Радіо Свобода – з 2000 року. Закінчила факультет журналістики Львівського національного університету імені Франка. Маю досвід роботи на телебаченні і в газеті.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG