Доступність посилання

ТОП новини

Магера: збільшення прохідного бар’єру на виборах є «дещо дискримінаційним»


Новий закон «Про вибори народних депутатів» є продуктом компромісу. Про це в ефірі Радіо Свобода заявив заступник голови Центральної виборчої комісії Андрій Магера. Так він прокоментував збільшення прохідного бар’єру з трьох до п’яти відсотків.

«За умови скасування виборчих блоків на ці парламентські вибори і за умов відсутності законодавства, яке б дозволяло об’єднання політичних партій, ця норма є дещо дискримінаційною. Але це був продукт компромісу», – наголосив Магера.

Новий закон, який набуде чинності після підписання Президентом, передбачає повернення до змішаної системи виборів: із 450 народних депутатів половина, 225, обиратимуться за партійними списками, а ще 225 у мажоритарних округах. Прохідний бар’єр для окремих партій збільшується до 5 відсотків із дотеперішніх 3. Нинішня можливість участі в виборах партійних блоків у новому законі вилучається. Також із виборчого бюлетеня буде вилучена графа «проти всіх».

Такий законопроект розробила як компромісний варіант тимчасова спеціальна комісія парламенту, врахувавши деякі поправки від опозиційних фракцій, але винісши поза рамки дискусії такі політичні питання, як виборча система, прохідний бар’єр та участь політичних блоків.

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG