Доступність посилання

Клінтон: у Сирії може початися громадянська війна


Державний секретар США Гілларі Клінтон заявила в п’ятницю, що Сирія може сповзти в громадянську війну, але навряд чи світова спільнота втрутиться так, як це було в Лівії.

За словами держсекретаря, вона не бачить ніякої перспективи такого скоординованого міжнародного втручання, як у Лівії, що відбулося за мандатом Ради безпеки ООН.

Раніше в п’ятницю міністр закордонних справ Франції Ален Жуппе, перебуваючи в Туреччині, закликав Раду безпеки вжити заходів проти влади авторитарного президента Сирії Башара аль-Асада. За його словами, настав час посилити санкції проти сирійського режиму через його жорстоке придушення противладних протестів.

Міністр закордонних справ Туреччини Ахмет Давутоглу теж заявив у п’ятницю, що конфлікт у Сирії ризикує перетворитися на громадянську війну, бо в країні все більше військових переходить зі зброєю на бік учасників протестів.

Іще в четвер у США відхилили як некоректну оцінку твердження, що становище в Сирії дедалі більше нагадує громадянську війну, з яким раніше того дня виступив міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров.
XS
SM
MD
LG