Доступність посилання

ТОП новини

Афганське зібрання хоче лишити війська США, та має умови


Всеафганська Лоя-джирґа, велика рада старійшин, завершила в суботу своє чотириденне засідання в Кабулі ухваленням резолюції, яка підтримує тривале перебування в країні американських військ і після передачі афганцям відповідальності за безпеку, але на певних умовах.

Резолюція, що не є обов’язкова до виконання, підтримує думку про переговори президента Хаміда Карзая про продовження перебування військ США в Афганістані після 2014 року, коли більша частина міжнародних сил має залишити країну або зберегти тільки допоміжну роль.

Але, мовиться в резолюції, ця продовжена військова присутність США не має стати постійною, а передумовою для такого продовження є негайне припинення нічних операцій міжнародних сил, більшість яких становлять американці.

Водночас зібрання закликало США навчати афганські війська, щоб вони могли діяти самостійно, і не створювати в Афганістані паралельних до місцевої влади адміністративних структур.

Карзай, який на відкритті зібрання виступив за таке продовжене перебування американських військ на схожих умовах, закрив засідання Лоя-джирґи виступом, у якому оцінив резолюцію як «всеохопну і прийнятну».
XS
SM
MD
LG