Доступність посилання

ТОП новини

США та союзники запроваджують нові санкції проти Ірану


США, Великобританія та Канада запроваджують нові санкції проти Ірану – через його ядерну програму. Американські санкції спрямовані проти енергетичної і нафтохімічної галузей промисловості Ірану.

Міністр фінансів США Тімоті Ґайтнер також закликає провідні банки світу відмовитися від ведення бізнесу з Іраном.

«Якщо ви представляєте фінансову установу в будь-якому куточку світу і маєте угоди з центральним банком Ірану або будь-яким іншим іранським банком, то ризикуєте підтримати незаконну діяльність Ірану, його прагнення до ядерної зброї, підтримку тероризму і зусилля цієї країни, щоб уникнути санкцій», – сказав міністр фінансів США.

Президент США Барак Обама у письмовій заяві відзначає, що Іран обрав шлях міжнародної ізоляції і що США та їхні союзники надалі тиснутимуть на Іран, щоб ця країна відмовилася від ядерної програми.

Раніше в понеділок уряд Великобританії вирішив перервати всі зв’язки між британськими та іранськими банками. Того ж дня міністр закордонних справ Канади Джон Бейрд заявив, що його країна також заблокує всі фінансові операції з іранськими банками.

Посилення санкцій проти Тегерана сталося після оприлюднення доповіді МАГАТЕ, в якій уперше міститься пряма стурбованість, що Іран може працювати над створенням ядерної зброї.
XS
SM
MD
LG