Доступність посилання

ТОП новини

Демонстранти в Ємені відкидають угоду про відхід президента Салеха


Демонстранти в столиці Ємену Сані відкинули підписану раніше сьогодні домовленість про майбутній відхід від влади президента Алі Абдалли Салеха і його недоторканність перед судовим переслідуванням.

Учасники протесту, який триває в місті, вимагають негайної відставки Салеха і суду над ним.

Алі Абдалла Салех підписав раніше сьогодні угоду про передачу влади в країні на церемонії, що відбулася в столиці Саудівської Аравії Ер-Ріяді за участю делегацій його владної партії та кількох опозиційних сил.

Угода, укладена за посередництва Ради співпраці країн Перської затоки, передбачає, що Алі Абдалла Салех має протягом 30 днів передати владу своєму віце-президентові Абед-Раббо Мансурові Хаді, а ще через 90 днів мають відбутися дострокові президентські вибори. До того часу Салех також вважатиметься «почесним президентом».

При цьому Салехові, його родині й найближчому оточенню гарантується недоторканність від можливих судових переслідувань після його відходу від влади.

Таку домовленість розробили ще кілька місяців тому, але Салех уже принаймні тричі останньої миті відмовлявся підписувати її.

Тим часом в Організації Об’єднаних Націй повідомили, що Салех після підписання угоди не повертатиметься до Ємену, а виїде до Нью-Йорка на лікування. Салех був важко поранений під час нападу на його палац у червні і тривалий час лікувався в Саудівській Аравії.

Протести проти авторитарної влади Салеха спалахнули в Ємені в січні. У перебігу придушень цих протестів загинули вже кількасот людей.

Алі Абдалла Салех перебуває при владі у Ємені вже близько 33 років – 11 років він є президентом сучасного об’єднаного Ємену, а перед тим у часи поділу країни 22 роки керував Північним Єменом.
XS
SM
MD
LG