Доступність посилання

ТОП новини

У НАТО розчаровані погрозами Росії, США не змінюють планів ПРО


Генеральний секретар НАТО Андерс Фоґ Расмуссен заявив сьогодні, що «дуже розчарований» погрозою Росії розташувати нові ракети поблизу своїх західних кордонів.

Як мовиться в його заяві, це «викликає спогади про минулі часи» і «несумісне зі стратегічними відносинами, до створення яких домовилися йти НАТО і Росія».

А у Вашингтоні речник Ради національної безпеки США Томмі Вітор заявив, що втілення нового Договору про скорочення стратегічних наступальних озброєнь із Росією, з якого Москва теж пригрозила вийти, йде добре, і Сполучені Штати не вбачають підстав для погроз відмовитися від нього.

Він додав, що США також не мають наміру у зв’язку з заявами Росії жодним чином скорочувати чи змінювати свої плани розташувати в Європі нову систему протиракетної оборони.

Раніше сьогодні президент Росії Дмитро Медведєв заявив, що Росія може розташувати на заході і на півдні країни сучасні ударні системи озброєнь, які б забезпечили знищення європейської системи протиракетної оборони США, якщо Сполучені Штати не дадуть відповіді на стурбованості Москви щодо цієї системою. Тим часом, за його словами, він уже наказав збройним силам розробити заходи знищення інформаційних і керівних можливостей засобів ПРО.

Медведєв також заявив, що за «несприятливого розвитку подій» Росія лишає за собою право відмовитися від подальших кроків у роззброєнні і в контролі за озброєннями, і не виключив можливості виходу країни з нового Договору про СНО.

США неодноразово заявляли, що створювана ними в Європі нова система протиракетної оборони розрахована на захист від обмежених ракетних потенціалів таких країн, як Іран чи Північна Корея, і не здатна протистояти російському ракетному арсеналові. Росія ж далі наполягає, що нова оборонна система становитиме загрозу її безпеці.
XS
SM
MD
LG