Доступність посилання

ТОП новини

У Єгипті демонстранти вимагають від військових передати владу цивільним


Прага – Тисячі протестувальників зібралися у п’ятницю на площі Тахрір в Каїрі із закликами до військового режиму Єгипту передати владу цивільному урядові. Єгипетські активісти закликали до мільйонних протестів, повторення «п’ятниці останнього шансу» з вимогами змін.

Упродовж сьомого дня протестів тисячі демонстрантів зібралися на площі у центрі столиці Єгипту з вимогами відставки влади військових.

Протестувальники переконували цієї п’ятниці військових, котрі правлять Єгиптом з лютого, негайно передати владу цивільним, щоб ті провели демократичні вибори, включно з виборами президента у червні 2012 року. Деякі з демонстрантів тримали на площі Тахрір гасла: «Люди бажають цивільної президентської ради».

Один із учасників протестів сказав Радіо Свобода: «Я хотів би запитати політичні сили, котрі дозволяють бути нам внизу: Ви торгуєте нашими життями задля влади?»

Демонстранти в Каїрі не згодні з призначеннями у владі старих функціонерів

Учасники протестів по-різному сприйняли повідомлення у ЗМІ від імені Вищої військової ради країни про призначення Камаля аль-Ґанзурі новим прем’єр-міністром. Дехто вважає 78-річного аль-Ґанзурі, котрий отримав освіту в США, вже старим ставлеником провладних сил. Адже аль-Ґанзурі вже був прем’єром за скиненого президента Хосні Мубарака.

Один із учасників демонстрації в Каїрі заявив: «Ми хочемо такого прем’єр-міністра, котрий зрозумів би людей. Не такого, котрий накаже стріляти у повітря, щоб нас розігнати, а такого, котрий би нас розумів».

Пізніше військові офіційно не підтвердили це призначення. Військова рада також публічно вибачилася за випадки загибелі демонстрантів у сутичках із силами безпеки та запропонувала компенсації членам родин загиблих.

Великий імам мечеті Аль-Азгар, і великий шейх (ректор) університету Аль-Азгар у Каїрі, що є органом верховного авторитету серед сунітів, у п’ятницю висловив підтримку демонстраціям на площі Тахрір. Організатори демонстрацій закликають людей до посилення тиску на владу військових, щоб змусити їх виконати вимоги народу.
  • Зображення 16x9

    Василь Зілгалов

    Із Радіо Свобода співпрацюю з 1989 року. Переїхав з Мюнхена до Праги у березні 1995 року. Народився в сталінській Україні. Троє з родини загинули від голоду у 1932-33 роках. Мати ледве уціліла в 1933-му. Батько пройшов Колиму але система все ж знищила його. Окрім батька, тоталітаризм згубив чотирьох моїх дядьків. Закінчив історичний факультет. Викладав методологію історії. Підготував дві дисертації. Чимало написав. Журналістом став з 1969 року, після вторгнення радянських військ до Праги. Опублікував роботи з історії політичної публіцистики, книги з історії українських міст, дослідження про Василя Пачовського, з історії української еміграції.

ФОТО ТА ВІДЕО

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG