Доступність посилання

ТОП новини

Ісландські депутати проголосували за визнання палестинської держави


Парламент Ісландії у вівторок проголосував за визнання палестинських територій як незалежної держави Палестини в кордонах, що існували до Шестиденної війни 1967 року. Рішення ухвалили 38 депутатів, 13 утрималися, 12 були відсутні. Парламент Ісландії має 63 місця.

Результати голосування відкривають можливість для офіційного визнання Ісландією Палестинської держави.

Відтак Ісландія стала першою західноєвропейською країною, яка виступила за визнання державності палестинських територій.

Група палестинських діячів іще 1988 року, зустрівшись на території Алжиру, односторонньо проголосила створення «держави Палестини». Цю декларовану палестинську державу, якої так і не існує в реальності, відтоді в тому чи іншому вигляді формально визнали понад 125 країн, серед них іще з радянських часів і Україна. Ізраїль, як і ще близько 65 країн, серед яких США і низка європейських, не визнають цієї самопроголошеної палестинської державності.

Президент Палестинської адміністрації Махмуд Аббас 23 вересня подав заявку в ООН про визнання незалежності Палестинської держави. Сполучені Штати та Ізраїль виступили категорично проти повноправного членства палестинців в ООН, вважаючи, що шлях до досягнення цього статусу лежить через двосторонні ізраїльсько-палестинські переговори.
XS
SM
MD
LG