Доступність посилання

ТОП новини

Європарламент закликає владу України забезпечити участь Тимошенко у виборах


Європейський парламент закликає українську владу забезпечити реалізацію прав колишнього прем’єра Юлії Тимошенко та інших опозиційних лідерів щодо участі в політичному процесі, зокрема і в майбутніх виборах. Такий заклик міститься у резолюції Європейського парламенту, ухваленій у четвер у Брюсселі на основі рекомендацій Ради ЄС, Європейської комісії та Європейської служби зовнішніх відносин.

Доповідачем рекомендацій виступив євродепутат Ришард Леґутко, співдоповідачем із економічної частини документа – євродепутат Павел Залевський.

«Закликати Президента і владу України привести політичну, правову та адміністративну ситуацію в країні відповідно до того, що було узгоджено в порядку денному асоціації, а також сприяти належному управлінню та повазі до верховенства права, як фундаментальних принципів у контексті відносин між ЄС і Україною, гарантувати, що Юлія Тимошенко та інші лідери опозиції мають право реалізувати своє право повноцінної участі в політичному процесі, як зараз, так і в майбутніх виборах в Україні», – мовиться в документі.

У Європарламенті також наголосили, що вирок Тимошенко викликав серйозне занепокоєння ЄС і «широко розглядається або як акт помсти, або як спроба засудити і ув’язнити опозиціонерів, щоб захистити їх від участі в парламентських виборах наступного року, або в президентських, які відбудуться в 2015 році».

Європарламент також висловив занепокоєння з приводу свободи ЗМІ, громадянського суспільства, проведення виборів і верховенства права в Україні, коли «нинішня політична ситуація в Україні, особливо у сфері цивільних свобод і верховенства закону, суперечить духу угоди про асоціацію, щодо якого тривають переговори».

«ЄС рішуче виступає за стабільну та демократичну Україну, яка поважає принципи соціальної ринкової економіки, верховенство закону (зокрема, незалежну судову систему), права людини, захист меншин і яка гарантує основні права», – мовиться у резолюції.
XS
SM
MD
LG