Доступність посилання

ТОП новини

«Не відфутболюйте життя!» У Дніпропетровську ВІЛ-позитивні вимагають уваги


Імпровізована виставка ВІЛ-позитивних: фото очей людей, у яких виявили ВІЛ, Дніпропетровськ, 2 грудня 2011 року
Дніпропетровськ – Сьогодні у Дніпропетровську близько трьох десятків ВІЛ-позитивних осіб вийшли на вулицю, щоб провести акцію «Не відфутболюйте життя!». Вони обурені тим, що влада витрачає величезні кошти на організацію футбольного чемпіонату Євро-2012, у той час як хворим на СНІД не вистачає ліків. Дніпропетровщина наразі посідає перше місце в Україні за смертністю від ВІЛ-СНІДу. В Україні за добу від СНІДу помирає «футбольна команда» – 11 людей.

Життя таких ВІЛ-позитивних, як Світлана Калініченко, суворо розміряне: вживання пігулок антиретровірусної терапії що дванадцять годин. Препарат перешкоджає розмноженню вірусу імунодефіциту в організмі і зводить до мінімуму ризик хвороб-супутників, від яких найчастіше помирають інфіковані, каже Світлана.

Вона зазначає: не прийняти препарат хоча б раз – загроза життю.

«Неприйняття препарату сприяє тому, що вірус мутує, і вже цей препарат людині не допомагатиме. А нова схема і новий препарат може людині не підійти. Я не приховую: я помирала від ВІЛ. І якби я не почала вживати АРВ-терапію, мене б не було серед живих», – розказала Радіо Свобода Світлана.

Проблему можна було розв’язати коштами на Євро?

Таких ВІЛ-позитивних, які приймають препарати антиретровірусної терапії, в регіоні понад 3 тисячі. Ще понад тисячі інфікованих такі медикаменти лікарі радять вживати. Лікування кожного обходиться в кілька тисяч гривень на рік.

У державних СНІД-центрах цих ліків від початку року немає. Медики пояснюють: державна програма протидії ВІЛ-СНІДу фінансується із затримками.

Хворі обурені, каже координатор Мережі людей, що живуть з ВІЛ, у Дніпропетровську Олександр Колісник.

«Нам говорять про дефіцит бюджету! І це тоді, коли на реконструкцію стадіону «Олімпійський» до Євро-2012 було витрачено 560 мільйонів доларів США. Це сума, на яку, ми підрахували, можна було б 24 роки забезпечувати ліками всіх ВІЛ-позитивних в Україні. І гроші на реконструкцію знайшлись швидко, про дефіцит ніхто не казав. Виходить, що в уряді проблематика ВІЛ-СНІДу не в пріоритеті. І життя людей», – зазначив в інтерв’ю Радіо Свобода Олександр Колісник.

Листівки і обіцянки

Лікарі та влада заспокоюють хворих: антиретровірусні препарати в регіоні от-от з’являться. У п’ятницю фахівці СНІД-центру провели інформаційно-профілактичну акцію протидії СНІДу – перехожим на вулиці роздавали листівки та презервативи.

«Не було ще державного постачання. Закупівля уже міністерством відбулась, але постачання АРТ-терапії на 2011 рік ще не було. Перші партії вже починають надходити», – пояснила головний лікар обласного СНІД-центру Ірина Чухалова.

Між тим дніпропетровські ВІЛ-інфіковані не виключають акцій протесту. Могли б, кажуть вони, за прикладом чорнобильців зібратись у Києві, але наразі передумали: урядовцям дали термін до 1 січня.

Із початку року на Придніпров’ї від СНІДу померло майже 600 людей. У п’ятницю їхню пам’ять ВІЛ-позитивні вшанували на Алеї закоханих у центрі Дніпропетровська.
  • Зображення 16x9

    Юлія Рацибарська

    Журналістка-фрілансерка. Працюю кореспонденткою Радіо Свобода в Дніпрі з 2006 року. Народилась на Дніпропетровщині. Закінчила факультет систем і засобів масової комунікації Дніпровського національного університету – магістр журналістики. Писала для місцевих та загальноукраїнських газет і журналів, працювала новинкаркою та дикторкою на радіо, кореспонденткою та редакторкою сайту в інформагенції. Пишу, фотографую, надихаюсь історіями людей.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG