Доступність посилання

ТОП новини

Суд: визнання Стуса й Івасюка Героями України законне


Вищий адміністративний суд України підтвердив, що президентські укази про присвоєння звання Героїв України поетові Василю Стусу та музиканту Володимиру Івасюку є законними. Про це повідомляє видання «Острів» із посиланням на позивача у цій справі, адвоката Володимира Оленцевича.

Він розповів, що постанови про це Вищий адміністративний суд України ухвалив 9 і 29 листопада відповідно.

За словами Оленцевича, 15 липня 2008 року він подав до Донецького окружного адмінсуду позов про визнання незаконним і скасування указу третього Президента Віктора Ющенка про присвоєння Василеві Стусу звання «Герой України». Адвокат аргументував свій позов тим, що Стус на момент нагородження не був громадянином України. Суд у задоволенні позову відмовив. «Тоді я подав до Донецького апеляційного адмінсуду апеляційну скаргу, але її також відхилили. Я подав касаційну скаргу до Вищого адмінсуду України, який 26 травня 2009 року ухвалив відкрити провадження за моїм позовом», – сказав він.

За його словами, понад два роки у провадженні за його позовом не було ніякого поступу, і тільки 9 листопада цього року Вищий адмінсуд поставив крапку – залишити позов щодо Василя Стуса без задоволення. Володимир Оленцевич зазначив, що така сама історія сталася з його позовом щодо указу про присвоєння звання Героя Володимиру Івасюку.

«Суд підтвердив законність указів щодо Стуса й Івасюка. То чому він скасував укази щодо Бандери та Шухевича? Це викликає в мене певне здивування», – додав Оленцевич, коментуючи постанови ВАСУ.

У серпні цього року Вищий адміністративний суд залишив у силі рішення судів нижчих інстанцій про визнання незаконним указів про присвоєння головнокомандувачу Української повстанської армії Роману Шухевичу та лідеру Організації українських націоналістів Степану Бандері звання Героя України.

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG