Доступність посилання

ТОП новини

Депортований екс-президент Криму Мєшков – громадянин України?


Юрій Мєшков
Сімферополь – У Севастополі сьогодні має початися судовий процес за позовом активістів Народного фронту «Севастополь-Крим-Росія» щодо законності вислання за межі України Юрія Мєшкова. Проросійські активісти стверджують, що депортація першого й останнього президента Криму була незаконною.

Координатор Народного фронту «Севастополь-Крим-Росія» Валерій Подьячий, який став одним з ініціаторів судового захисту екс-президента Криму Юрія Мєшкова, каже, що рішення Севастопольського апеляційного адміністративного суду відкрити провадження за скаргою адвоката «фронтовиків» Івана Бакая стало «неочікуваним».Однак активісти Народного фронту «Севастополь-Крим-Росія» відреагували оперативно і в четвер підготували мітинг під стінами суду.

Першого й останнього президента Республіки Крим, колишнього лідера кримських сепаратистів Юрія Мєшкова українська влада депортувала за межі України 13 липня нинішнього року. Того дня Окружний адміністративний суд за поданням СБУ визнав перебування Юрія Мєшкова в Україні небезпечним і небажаним, а правоохоронці вивезли екс-президента Криму через Керченську протоку на російську територію.

Після 16-річного перебування у вигнанні в Москві Юрій Мєшков на початку липня повернувся на півострів. Він також зробив кілька заяв про нібито незаконність української юрисдикції над Кримом і закликав кримчан протестувати проти такого стану справ.

Громадянин України чи «Республіки Крим»?

Валерій Подьячий вважає дії української сторони протизаконними, бо, за його словами, у Мєшкова збереглося українське громадянство: «Окружний адміністративний суд АРК не повністю з’ясував обставини, які мали значення для справи. Суд не врахував, що Юрій Мєшков є громадянином України, оскільки на момент проголошення її незалежності він постійно жив на території цієї держави», – зазначив «фронтовик».

Як доказ Валерій Подьячий наводить листа з Державної міграційної служби України, де відповідальний чиновник підтверджує українське підданство Мєшкова. Координатор Народного фронту «Севастополь-Крим-Росія» каже, що заручився підтримкою у цій справі з боку кримського представника українського омбудсмена Ніни Карпачової.

Кримський аналітик і політичний журналіст Микола Семена каже, що активність місцевих прихильників Мєшкова висвітлила одну важливу проблему: відсутність механізму правового реагування держави на незаконне отримання її громадянами паспортів інших країн з одночасним виїздом за кордон. Він вважає, що Мєшкова треба було не висилати, а судити тут, в Україні, за розпалювання міжнаціональної ворожнечі та замах на територіальну цілісність держави.

Сам Юрій Мєшков раніше заявляв, що є «громадянином Республіки Крим з російським паспортом». Паралельно із позовами його прихильників в Україні, колишній кримський президент-емігрант подав до суду у Москві – на працівників російського посольства в Києві і генконсульства в Сімферополі – за те, що ті не захистили його як громадянина Росії під час літнього вислання з України.
  • Зображення 16x9

    Володимир Притула

    Кримський журналіст. Співпрацюю з Радіо Свобода з 1990 року. Керівник проєкту Радіо Свобода «Крим.Реалії» з березня 2014 року. В грудні 2014-го був змушений покинути півострів. Заслужений журналіст України.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG